Emori uuringu põhjal on Reformierakond populaarseim ({{commentsTotal}})

Reformierakond pidas pühapäeval üldkogu. Pildil Urmas Kruuse, Hanno Pevkur ja Marina Kaljurand. Autor: Reformierakond.
{{1466153742000 | amCalendar}}

Eesti populaarseim partei oli juunis Reformierakond, mida toetas uuringufirma TNS Emor BNS-i tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringu kohaselt 27 protsenti küsitletutest.

Reformierakonnale järgnes 21 protsendiga Keskerakond, 17 protsendiga Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE), 14 protsendiga Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), 11 protsendiga Vabaerakond ning 6 protsendiga Isamaa ja Res Publica Liit (IRL).

Võrreldes aprillis läbi viidud TNS Emori küsitlusega kasvas Reformierakonna toetus neli protsendipunkti, Keskerakonna toetus kahanes ühe protsendipunkti, SDE toetus tõusis ühe protsendipunkti, EKRE toetus tõusis samuti ühe protsendipunkti, Vabaerakonna toetus kahanes neli protsendipunkti ja IRL-i toetus ühe protsendipunkti.

Parlamendivälistest erakondadest toetas Erakonda Eestimaa Rohelised 3 protsenti ja muid, kaasaarvatud üksikkandidaati 1 protsent küsitletuist.

Valitsuskoalitsiooni toetus oli juunis täpselt 50 protsenti ehk nelja protsendipunkti võrra kõrgem, kui aprillis.

Oma eelistust ei osanud juunis öelda 19 protsenti küsitlusele vastanud inimestest, aprillis oli sama näitaja 17 protsenti.

 

Voog: SDE ja EKRE terav vastandumine jäi lühiajaliseks

Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul oli Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) terav vastandumine Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale (EKRE) liiga lühiajaline, et see võiks erakondade toetust oluliselt mõjutada.

"Sotsid vastandusid teravalt EKRE-le ja see oleks avaldanud mõju siis, kui meedia olekski jäänud rääkima neist kahest erakonnast, aga see jäi lühiajaliseks," ütles Voog BNS-ile. Tema sõnul sumbus SDE ja EKRE vastandumine tõenäoliselt seetõttu, et aktuaalseks teemaks on tõusnud presidendikandidaadid.

Presidendivalimiste teema võis Voogi hinnangul kergitada ka Reformierakonna toetust. "Reformierakonnal on ikkagi kaks tugevat kandidaati, [Marina] Kaljurand ja [Siim] Kallas," sõnas Voog.

Reformierakonna toetus on Voogi sõnul alates selle aasta algusest järjepidevalt tõusnud ja praktiliselt on nad taastanud positsiooni, mis neil oli valimistel. Reformierakonna reitingu tõusus peegeldub Voogi hinnangul aga pigem konkurentide nõrkus kui Reformierakonna enda tegevuse tulemuslikkus.

Keskerakonna reitingu järjepidev langus võrreldes märtsiga on Voogi arvates seotud erakonnasiseste lahkhelidega. Vabaerakonnaga seoses on olnud suhteliselt vähe meediakajastusi ja kui, siis enam on räägitud sisevastuoludest.

Valitsuskoalitsiooni reiting on Voogi sõnul võrreldes aprilliga mõnevõrra kasvanud ja seda põhiliselt Reformierakonna reitingu toel.

Toimetaja: Priit Luts, Allan Rajavee

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.