Emori uuringu põhjal on Reformierakond populaarseim ({{commentsTotal}})

Reformierakond pidas pühapäeval üldkogu. Pildil Urmas Kruuse, Hanno Pevkur ja Marina Kaljurand.
Reformierakond pidas pühapäeval üldkogu. Pildil Urmas Kruuse, Hanno Pevkur ja Marina Kaljurand. Autor/allikas: Reformierakond.
{{1466153742000 | amCalendar}}

Eesti populaarseim partei oli juunis Reformierakond, mida toetas uuringufirma TNS Emor BNS-i tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringu kohaselt 27 protsenti küsitletutest.

Reformierakonnale järgnes 21 protsendiga Keskerakond, 17 protsendiga Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE), 14 protsendiga Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), 11 protsendiga Vabaerakond ning 6 protsendiga Isamaa ja Res Publica Liit (IRL).

Võrreldes aprillis läbi viidud TNS Emori küsitlusega kasvas Reformierakonna toetus neli protsendipunkti, Keskerakonna toetus kahanes ühe protsendipunkti, SDE toetus tõusis ühe protsendipunkti, EKRE toetus tõusis samuti ühe protsendipunkti, Vabaerakonna toetus kahanes neli protsendipunkti ja IRL-i toetus ühe protsendipunkti.

Parlamendivälistest erakondadest toetas Erakonda Eestimaa Rohelised 3 protsenti ja muid, kaasaarvatud üksikkandidaati 1 protsent küsitletuist.

Valitsuskoalitsiooni toetus oli juunis täpselt 50 protsenti ehk nelja protsendipunkti võrra kõrgem, kui aprillis.

Oma eelistust ei osanud juunis öelda 19 protsenti küsitlusele vastanud inimestest, aprillis oli sama näitaja 17 protsenti.

 

Voog: SDE ja EKRE terav vastandumine jäi lühiajaliseks

Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul oli Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) terav vastandumine Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale (EKRE) liiga lühiajaline, et see võiks erakondade toetust oluliselt mõjutada.

"Sotsid vastandusid teravalt EKRE-le ja see oleks avaldanud mõju siis, kui meedia olekski jäänud rääkima neist kahest erakonnast, aga see jäi lühiajaliseks," ütles Voog BNS-ile. Tema sõnul sumbus SDE ja EKRE vastandumine tõenäoliselt seetõttu, et aktuaalseks teemaks on tõusnud presidendikandidaadid.

Presidendivalimiste teema võis Voogi hinnangul kergitada ka Reformierakonna toetust. "Reformierakonnal on ikkagi kaks tugevat kandidaati, [Marina] Kaljurand ja [Siim] Kallas," sõnas Voog.

Reformierakonna toetus on Voogi sõnul alates selle aasta algusest järjepidevalt tõusnud ja praktiliselt on nad taastanud positsiooni, mis neil oli valimistel. Reformierakonna reitingu tõusus peegeldub Voogi hinnangul aga pigem konkurentide nõrkus kui Reformierakonna enda tegevuse tulemuslikkus.

Keskerakonna reitingu järjepidev langus võrreldes märtsiga on Voogi arvates seotud erakonnasiseste lahkhelidega. Vabaerakonnaga seoses on olnud suhteliselt vähe meediakajastusi ja kui, siis enam on räägitud sisevastuoludest.

Valitsuskoalitsiooni reiting on Voogi sõnul võrreldes aprilliga mõnevõrra kasvanud ja seda põhiliselt Reformierakonna reitingu toel.

Toimetaja: Priit Luts, Allan Rajavee

Allikas: BNSERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema