Iraagi valitsusväed vallutasid Fallujah' peamise administratiivhoone ({{commentsTotal}})

Iraagi valitsusvägede sõdur. Autor: MOADH AL-DULAIMI/AFP/Scanpix

Iraagi armee kõrge komandöri sõnul on valitsusväed vallutanud äärmusrühmituselt ISIS tagasi Fallujah' linna peamise valitsusasutuse.

Kindralleitnant Abdul Wahhab al-Saadi ütles BBC intervjuus, et Iraagi eriüksuslased on vabastanud Fallujah' raekoja.

Varem teateti linna idaosas asuva tööstuspiirkonna vallutamisest.

Pealinn Bagdadist 50 kilomeetrit läänes asuv Fallujah vallutati äärmusrühmituse ISIS poolt 2014. aasta jaanuaris. Ükski Iraagi või Süüria suurem asula pole nii kaua terroriorganisatsiooni kontrolli all olnud.

Iraagi valitsusväed ja nende liitlasteks olevad rühmitused alustasid suurt pealetungi Fallujah' vabastamiseks neli nädalat tagasi. Linn on valitsusvägede piiramisrõngas olnud juba mitu kuud. Peamiseks põhjuseks, miks operatsioon pole loodetud kiirusel kulgenud, on see, et ISIS on kasutanud linna tsiviilelanikkonda inimkilbina ning samuti on terroristid teid ja hooneid mineerinud.

Väidetavalt ISIS-e võitlejad valitsushoone vallutamisel armeele erilist vastupanu ei osutanud, kuid jaht terroristidele jätkub üle kogu linna. Kindralleitnant al-Saadi sõnul tapeti hulgaliselt ISIS-e võitlejaid näiteks idapoolse tööstuspiirkonna vallutamisel.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.