Iraagi valitsusväed vallutasid Fallujah' peamise administratiivhoone ({{commentsTotal}})

Iraagi valitsusvägede sõdur.
Iraagi valitsusvägede sõdur. Autor/allikas: MOADH AL-DULAIMI/AFP/Scanpix

Iraagi armee kõrge komandöri sõnul on valitsusväed vallutanud äärmusrühmituselt ISIS tagasi Fallujah' linna peamise valitsusasutuse.

Kindralleitnant Abdul Wahhab al-Saadi ütles BBC intervjuus, et Iraagi eriüksuslased on vabastanud Fallujah' raekoja.

Varem teateti linna idaosas asuva tööstuspiirkonna vallutamisest.

Pealinn Bagdadist 50 kilomeetrit läänes asuv Fallujah vallutati äärmusrühmituse ISIS poolt 2014. aasta jaanuaris. Ükski Iraagi või Süüria suurem asula pole nii kaua terroriorganisatsiooni kontrolli all olnud.

Iraagi valitsusväed ja nende liitlasteks olevad rühmitused alustasid suurt pealetungi Fallujah' vabastamiseks neli nädalat tagasi. Linn on valitsusvägede piiramisrõngas olnud juba mitu kuud. Peamiseks põhjuseks, miks operatsioon pole loodetud kiirusel kulgenud, on see, et ISIS on kasutanud linna tsiviilelanikkonda inimkilbina ning samuti on terroristid teid ja hooneid mineerinud.

Väidetavalt ISIS-e võitlejad valitsushoone vallutamisel armeele erilist vastupanu ei osutanud, kuid jaht terroristidele jätkub üle kogu linna. Kindralleitnant al-Saadi sõnul tapeti hulgaliselt ISIS-e võitlejaid näiteks idapoolse tööstuspiirkonna vallutamisel.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics