Pressinõukogu taunis Delfi kajastust politseireidil peatatud Andres Raidi kohta ({{commentsTotal}})

Andres Raid
Andres Raid Autor/allikas: PM/Scanpix

Pressinõukogu leidis oma otsuses, et Delfi rikkus head ajakirjandustava 9. aprillil avaldatud artikliga "Tuntud teleajakirjanik Andres Raid jäi jääknähtudega vahele ja raputas teda filminud kaamerameest“.

Pressinõukogu hinnangul rikkus Delfi ajakirjanduseetika koodeksi punkti, mis näeb ette, et konflikti sisaldava materjali puhul peab ajakirjanik ära kuulama kõik osapooled.

"Kuigi lugu koos videoga avaldati kiiresti peale politseireidi ja ilmselt ei olnud reidi ajal võimalik Andres Raidilt kommentaari võtta, siis Pressinõukogu hinnangul võinuks Andres Raidi kommentaari lisada ka hiljem," märkis nõukogu.

Samas tõdes pressinõukogu, et konkreetse loo puhul oli õigus Andres Raidi filmida, sest tegemist on avaliku elu tegelasega, sündmus leidis aset avalikus kohas (politseireid) ja tegemist oli videoga, mis oli konkreetselt Andres Raidiga seotud.

Pressinõukogule esitas kaebuse Tallinna TV juhatuse liige Toomas Lepp, kelle sõnul sisaldab artikkel Tallinna TV kaastöötaja kohta valeinfot, sest tõele ei vasta „jääknähtudega“ ja et „Raid sai aga siiski trahvi“.

Lepp märkis, et mõistet jääknähud ei esine üheski seadusandlikus aktis ja trahvi tegemine ei vasta tõele seetõttu, et politsei menetles kaebuse esitamise ajal asja edasi. Toomas Lepp lisas, et samuti ei vasta tõele väide nagu oleks Raid operaatorit raputanud.

Delfi artikkel rääkis politseireidist, mille käigus tabati tuntud teleajakirjanik Andres Raid jääknähtudega. Artiklis on kirjas, et Andres Raidi joove ei osutunud suureks ja natuke peale ootamist võis mees oma teekonda jätkata. Delfi andmetel sai raid trahvi. Loo juures on ka video.

Delfi vastas pressinõukogule, et Andres Raidil sündmuskohal mõõdetud joove (vahemik 0,2-0,49 promilli) on avalikkuse jaoks kõige mõistetavam „jääknähtude“ terminiga.

Delfi vastas ka, et Andres Raid ei olnud vastamise hetkel otsust kätte saanud, kuid 20. aprilli seisuga oli väärtegu veel menetluses. Delfi lisas, et väga suure tõenäosusega järgneb Andres Raidile ikkagi karistus, milleks tema juhtumi puhul saab olla rahatrahv.

Delfi märkis, et telereporteri raputamist kinnitas Kanal2 reporter Imre Kaas ja seda on ka videost näha.

Toimetaja: Marek KuulKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics