Pressinõukogu taunis Delfi kajastust politseireidil peatatud Andres Raidi kohta ({{commentsTotal}})

Andres Raid Autor: PM/Scanpix

Pressinõukogu leidis oma otsuses, et Delfi rikkus head ajakirjandustava 9. aprillil avaldatud artikliga "Tuntud teleajakirjanik Andres Raid jäi jääknähtudega vahele ja raputas teda filminud kaamerameest“.

Pressinõukogu hinnangul rikkus Delfi ajakirjanduseetika koodeksi punkti, mis näeb ette, et konflikti sisaldava materjali puhul peab ajakirjanik ära kuulama kõik osapooled.

"Kuigi lugu koos videoga avaldati kiiresti peale politseireidi ja ilmselt ei olnud reidi ajal võimalik Andres Raidilt kommentaari võtta, siis Pressinõukogu hinnangul võinuks Andres Raidi kommentaari lisada ka hiljem," märkis nõukogu.

Samas tõdes pressinõukogu, et konkreetse loo puhul oli õigus Andres Raidi filmida, sest tegemist on avaliku elu tegelasega, sündmus leidis aset avalikus kohas (politseireid) ja tegemist oli videoga, mis oli konkreetselt Andres Raidiga seotud.

Pressinõukogule esitas kaebuse Tallinna TV juhatuse liige Toomas Lepp, kelle sõnul sisaldab artikkel Tallinna TV kaastöötaja kohta valeinfot, sest tõele ei vasta „jääknähtudega“ ja et „Raid sai aga siiski trahvi“.

Lepp märkis, et mõistet jääknähud ei esine üheski seadusandlikus aktis ja trahvi tegemine ei vasta tõele seetõttu, et politsei menetles kaebuse esitamise ajal asja edasi. Toomas Lepp lisas, et samuti ei vasta tõele väide nagu oleks Raid operaatorit raputanud.

Delfi artikkel rääkis politseireidist, mille käigus tabati tuntud teleajakirjanik Andres Raid jääknähtudega. Artiklis on kirjas, et Andres Raidi joove ei osutunud suureks ja natuke peale ootamist võis mees oma teekonda jätkata. Delfi andmetel sai raid trahvi. Loo juures on ka video.

Delfi vastas pressinõukogule, et Andres Raidil sündmuskohal mõõdetud joove (vahemik 0,2-0,49 promilli) on avalikkuse jaoks kõige mõistetavam „jääknähtude“ terminiga.

Delfi vastas ka, et Andres Raid ei olnud vastamise hetkel otsust kätte saanud, kuid 20. aprilli seisuga oli väärtegu veel menetluses. Delfi lisas, et väga suure tõenäosusega järgneb Andres Raidile ikkagi karistus, milleks tema juhtumi puhul saab olla rahatrahv.

Delfi märkis, et telereporteri raputamist kinnitas Kanal2 reporter Imre Kaas ja seda on ka videost näha.

Toimetaja: Marek KuulLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.