Eesti Panga asepresident: palgaralli loomulik tulem on vähemtootlike ettevõtete kadu ({{commentsTotal}})

Toyota tehas Suurbritannias. Autor: Flickr

Eesti majanduskasv on viimastel aastatel tulnud pigem töötajate arvu suurenemise läbi, samas tootlikkus pole kasvanud või on isegi teinud vähikäiku, ütles Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik.

Kaasiku hinnangul jätkub lähiaastatel palgaralli, mistõttu madala tootlikkuse ja väikeste palkadega ettevõtted peavad kas ennast muutma või tegevuse lõpetama, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Praegune olukord tööturul viitab sellele, et palgasurve jääb kestma, kuid ettevõtetes, kus on suhteliselt palju madalapalgalisi töökohtasid, kuhu inimesi ei leita, siis seal peab tulema lahendus tootlikkuse kasvust," märkis Kaasik.

Samas märkis Eesti Panga asepresident, et väiksema tootlikkusega ettevõtete tööturult lahkumine on loomulik protsess. "Kui nad ei suuda oma ärimudeleid muuta, siis nad peavad varem või hiljem lahkuma tegevusest, kuid seejärel peavad tulema turule uued ettevõtted," selgitas Kaasik.

Toimetaja: Allan RajaveeTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.