Eesti Panga asepresident: palgaralli loomulik tulem on vähemtootlike ettevõtete kadu ({{commentsTotal}})

Toyota tehas Suurbritannias.
Toyota tehas Suurbritannias. Autor/allikas: Flickr

Eesti majanduskasv on viimastel aastatel tulnud pigem töötajate arvu suurenemise läbi, samas tootlikkus pole kasvanud või on isegi teinud vähikäiku, ütles Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik.

Kaasiku hinnangul jätkub lähiaastatel palgaralli, mistõttu madala tootlikkuse ja väikeste palkadega ettevõtted peavad kas ennast muutma või tegevuse lõpetama, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Praegune olukord tööturul viitab sellele, et palgasurve jääb kestma, kuid ettevõtetes, kus on suhteliselt palju madalapalgalisi töökohtasid, kuhu inimesi ei leita, siis seal peab tulema lahendus tootlikkuse kasvust," märkis Kaasik.

Samas märkis Eesti Panga asepresident, et väiksema tootlikkusega ettevõtete tööturult lahkumine on loomulik protsess. "Kui nad ei suuda oma ärimudeleid muuta, siis nad peavad varem või hiljem lahkuma tegevusest, kuid seejärel peavad tulema turule uued ettevõtted," selgitas Kaasik.

Toimetaja: Allan RajaveeMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema