Ansipi soov piirduda ühe ametiajaga pole kindel ({{commentsTotal}})

Euroopa Komisjoni volinik Andrus Ansip ei välista, et mõtleb kolme ja poole aasta jooksul ümber ning soovib siiski eurovolinikuna jätkata ka pärast esimese ametiaja lõppu.

"Kes seda teab," vastas Ansip ERR-i küsimusele, kas ta võib veel volinikukoha osas ümber mõelda.

"Ma naudin seda tööd väga ja minu meelest see töö, mida ma praegu teen, on väga huvitav ja ta on olnud ka tulemuslik. Ma väidan, et see komisjon on suutnud pooleteise aastaga digitaalvaldkonnas teha ära rohkem kui eelmised komisjonid kümne aasta jooksul. Nii et minu töö mulle kindlasti meeldib," rääkis ta.

"Aga täiesti selge on see, et ega ükski Euroopa Komisjoni volinik, kui ta jääb järgmiseks ametiperioodiks, ei saa endale sama portfelli, mis tal on esimesel perioodil. Väga raske on leida midagi huvitavamat, kui see, millega mina praegu tegelen."

Eelmisel nädalal ütles Ansip Vikerraadiole, et tema jaoks on see esimene ja viimane kord selles ametis ning rohkemale ta ei pretendeeri.

Täna selgitas Ansip, et selle intervjuu puhul tuleks meenutada konteksti. Ansip on presidendivalimiste kontekstis öeldnud, et Reformierakond ei saa pretendeerida liiga paljudele olulistele ametikohtadele ning praegu on parteil olemas nii peaministri kui voliniku koht.

Ansipi sõnul viitas saatejuht, et tal oleks siis justkui omakasu mängus, sest kui Reformierakonnal oleks nii peaministri kui presidendi kohad, ei saaks volinik olla sellest erakonnast.

"Ehk siis, minu jutt oli suunatud sellele, et jätke mind küll mängust välja. Ma tõsiselt arvan seda, et /.../ ühele erakonnale liiga palju väga tähtsaid ameteid ei peaks kuuluma. Kuid kuna debatt on avalik, siis kellegi erakondlik kuuluvus ei peaks tema karjääris takistuseks saama."

Reformierakond võidab mitmest kandidaadist

Ansipi sõnul oleks vale väita, et Reformierakonnas pole presidendikandidaatide osas üksmeelt.

"Kolm väga populaarset presidendikandidaati on toetatud Reformierakonna poolt. Ja ma saan ka aru sellest, et teistel erakondadel on kange soov vähendada populaarsete presidendikandidaatide arvu, lootuses, et siis nendele jagub pisut rohkem toetust," kommenteeris ta.

"Presidendivalimiste teema on selline, et ükski erakond ei saa öelda, et meie valime Eestile presidendi. Kui valik Reformierakonna poolt toetatud kandidaatide osas on rikkalikum, siis on ka lootused suuremad, et keegi Reformierakonna poolt toetatutest võiks saada Eesti presidendiks," ütles Ansip.

"Ma ei näe mitte mingisugust ratsionaalset iva nende populaarsete kandidaatide seisukohast ja ka Reformierakonna seisukohast, et peaks vähendama rahva poolt tugevalt toetatud kandidaatide hulka," märkis ta.

"Ma arvan, et [erakondadel] peaks olema võimalik valida, keda on kõik on nõus toetama. Kui asutakse väga ühemõtteliselt ühe kandidaadi selja taha ja välistatakse teised oma erakonna kandidaadid, siis kompromisside leidmine saab olema raskem," leidis Ansip.

Ta lisas, et kui tema oleks Reformierakonna parlamendisaadik, toetaks ta IRL-i kandidaadina Jüri Luike, kuid seda võimalust praegu polegi.

Küsimusele, kas Reformierakond ja IRL võiks asuda Eiki Nestorit toetama, vastas Ansip, et võimalikke stsenaariumeid on palju. "Kõik sõltub sellest, kui avatult erakonnad neid läbirääkimisi peavad ja kuivõrd on nad orienteeritud sellele, et võiks kokkuleppele jõuda juba riigikogus," ütles ta.

"Põhiseaduse mõte on selline, et parlament peab vähemalt üritama leida presidendi riigikogus. /.../ Kindlasti ei vii sihile terav üksteisele vastandumine ja üksteisest eristuda püüdmine."Lõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema