Riigikontroll: Seli väited raadiointervjuus olid eksitavad ({{commentsTotal}})

Neinar Seli Autor: Siim Lõvi /ERR

Riigikontroll peab kahetsusväärseks, et Tallinna Sadama nõukogu endine esimees Neinar Seli on eksitanud viimaste nädalate jooksul avalikkust eksitanud.

Seda väidetega, nagu oleks ta riigikontrolli esindajatele juba neli-viis aastat tagasi rääkinud probleemidest Tallinna Sadamas, sealhulgas probleemidest üldkoosolekuga (Juhan Parts), kuid riigikontroll jätnud tema jutu auditiaruandest välja, teatades, et ei pea selle kasutamist vajalikuks.

Eile Vikerraadio „Reporteritunnis“ väitis Seli taas, et „kõik need probleemid oleks olemata olnud, kui oleks viis aastat tagasi seda minu juttu kuulatud ja pandud vestlus, mida lindistati, riigikontrolli auditi juurde“.

Seli arutles raadiointervjuus ka võimaluse üle, et riigikontroll jättis tema jutu esitamata, sest endine riigikontrolör Juhan Parts ei paistnud seal heas valguses.

Riigikontroll kinnitas, et 2012. aastal avaldatud auditi „Muuga konteinerterminali 17. kai rajamine“ käigus Neinar Selit üldse ei intervjueeritudki, seega ei ole riigikontroll saanud ka mingeid Seli sõnu auditiaruandesse panna ega ka sealt välja jätta.

Ametlik vastus, mille sadama nõukogu riigikontrollile saatis, on aruandes täismahus avaldatud.

Küll aga intervjueerisid Riigikontrolli audiitorid Neinar Selit kaks aastat hiljem, aastal 2014, seoses Riigikogu liikmete arupärimisega, mis käsitles praamiliikluse korraldamist mandri ja Saaremaa ning Hiiumaa vahel.

Selle intervjuu protokolli kohta saatis Neinar Seli riigikontrollile kirja, kus soovis, et temaga kohtumist ei kajastataks.
"Arupärimisele antud vastuses pole Selile ega kellelegi teisele nimeliselt viidatud, sest selleks polnud vajadust," selgitas riigikontroll.

Kuula Seli intervjuud eilses "Reporteritunnis" alates 37. minutist:

Toimetaja: Priit LutsMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.