Michal: Eesti eesmärk on suurendada 2018. aastaks majanduse lisandväärtust miljardi euro võrra ({{commentsTotal}})

Kristen Michal.
Kristen Michal. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Majandusminister Kristen Michal märkis täna Tallinnas riigikantselei ja Euroopa Komisjoni korraldatud konverentsil, et Eesti eesmärk oleks tootlikkuse tõstmisega suurendada 2018. aastaks majanduse lisandväärtust ühe miljardi euro võrra.

"Hoolimata sellest, et Eesti tööjõuturg on ajaloo parimas seisus, ohustab tööjõupuudus ja kiire palgakasv meie rahvusvahelist konkurentsivõimet. Töökäte puudus raskendab ka majanduskasvu hoogustumist, mistõttu on tootlikkuse tõstmine kiirema majanduskasvu saavutamiseks hädavajalik, märkis Michal.

Tema sõnul on Eestil olemas esialgsed plaanid tootlikkuse tõstmiseks sektorites, kuid detailsemalt tullakse nendega avalikkuse ette sügisel. "Nende järgi julgeksime võtta eesmärgiks kasvatada tootlikkuse arvelt Eesti SKP lisandväärtust ühe miljardi euro võrra aastaks 2018," ütles minister.

Michal selgitas, et see tähendab tänase hõive puhul tööviljakuse kasvu hõivatu kohta ligi 1500 eurot, keskmiselt kaks protsenti aastas ning tegemist oleks väga ambitsioonika eesmärgiga, kuna Eesti lähtekoht on keeruline, sest eelmisel aastal tootlikkus kahanes.

"Uute tehnoloogiatesse investeerimine ja tööde automatiseerimine on peamine viis tootlikkuse kasvatamiseks. Majandusruumi enda suurendamiseks on vaja aga ka kliendibaasi suurendada. Seda aitab meil saavutada e-residentidele teenuseid pakkudes, kui ka uutele ideedele ja inimestele avatud olemine,” sõnas minister plaani lähtekohti tutvustades. Vähem tähtis pole ka tööturu muutustega kohanemine ja ümberõpe. Samuti on hea näide robootikaringid väiksematele, et maast madalast tekitada lastes huvi suuremat lisandväärtust loovates õppealades," ütles Michal.

Ambitsioonika eesmärgi täitmine ei ole võimalik vaid tänaste tegevustega jätkates, mistõttu majandusminsiteerium teeb sügisel koos ettevõtjatega üksikasjalikuma plaani, mis lahendavad konkreetsete sektorite lisandväärtuse kasvatamisega seotud probleeme, kuid mõned meetmed on juba käivitunud.

"Oleme ministeeriumis algatanud programmi 500 IT haridust mitte omavate inimeste IT spetsialistideks koolitamise. Selle positiivne mõju tootlikkusele on 20 miljonit eurot, sarnaseid konkreetseid lahendusi on vaja ka paljudes teistes sektorites," ütles ta.

Toimetaja: Marek KuulPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics