Michal: Eesti eesmärk on suurendada 2018. aastaks majanduse lisandväärtust miljardi euro võrra ({{commentsTotal}})

Kristen Michal. Autor: Postimees/Scanpix

Majandusminister Kristen Michal märkis täna Tallinnas riigikantselei ja Euroopa Komisjoni korraldatud konverentsil, et Eesti eesmärk oleks tootlikkuse tõstmisega suurendada 2018. aastaks majanduse lisandväärtust ühe miljardi euro võrra.

"Hoolimata sellest, et Eesti tööjõuturg on ajaloo parimas seisus, ohustab tööjõupuudus ja kiire palgakasv meie rahvusvahelist konkurentsivõimet. Töökäte puudus raskendab ka majanduskasvu hoogustumist, mistõttu on tootlikkuse tõstmine kiirema majanduskasvu saavutamiseks hädavajalik, märkis Michal.

Tema sõnul on Eestil olemas esialgsed plaanid tootlikkuse tõstmiseks sektorites, kuid detailsemalt tullakse nendega avalikkuse ette sügisel. "Nende järgi julgeksime võtta eesmärgiks kasvatada tootlikkuse arvelt Eesti SKP lisandväärtust ühe miljardi euro võrra aastaks 2018," ütles minister.

Michal selgitas, et see tähendab tänase hõive puhul tööviljakuse kasvu hõivatu kohta ligi 1500 eurot, keskmiselt kaks protsenti aastas ning tegemist oleks väga ambitsioonika eesmärgiga, kuna Eesti lähtekoht on keeruline, sest eelmisel aastal tootlikkus kahanes.

"Uute tehnoloogiatesse investeerimine ja tööde automatiseerimine on peamine viis tootlikkuse kasvatamiseks. Majandusruumi enda suurendamiseks on vaja aga ka kliendibaasi suurendada. Seda aitab meil saavutada e-residentidele teenuseid pakkudes, kui ka uutele ideedele ja inimestele avatud olemine,” sõnas minister plaani lähtekohti tutvustades. Vähem tähtis pole ka tööturu muutustega kohanemine ja ümberõpe. Samuti on hea näide robootikaringid väiksematele, et maast madalast tekitada lastes huvi suuremat lisandväärtust loovates õppealades," ütles Michal.

Ambitsioonika eesmärgi täitmine ei ole võimalik vaid tänaste tegevustega jätkates, mistõttu majandusminsiteerium teeb sügisel koos ettevõtjatega üksikasjalikuma plaani, mis lahendavad konkreetsete sektorite lisandväärtuse kasvatamisega seotud probleeme, kuid mõned meetmed on juba käivitunud.

"Oleme ministeeriumis algatanud programmi 500 IT haridust mitte omavate inimeste IT spetsialistideks koolitamise. Selle positiivne mõju tootlikkusele on 20 miljonit eurot, sarnaseid konkreetseid lahendusi on vaja ka paljudes teistes sektorites," ütles ta.

Toimetaja: Marek Kuul{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised