Soome aitab Prantsusmaad ja saadab Liibanoni 160 kaitseväelast ({{commentsTotal}})

Soome kaitseminister Jussi Niinistö Liibanonis. Autor: Arvo Jõesalu/mil.ee

Soome vastab Prantsusmaa poolt eelmise aasta novembris tehtud sõjalise abi palvele sellega, et saadab Liibanoni rahuvalvemissioonile UNIFIL 160 kaitseväelast.

UNIFIL-operatsioonis osaletakse 2017. aasta aprillist 2018. aasta augustini, vahendas Yle.

Selle sammuga vabanevad missiooni reservpataljonist Prantsuse sõdurid, keda Pariis saab kasutada terrorismivastases võitluses.

Prantsusmaa esitas abipalve Euroopa Liidu partneritele pärast 13. novembril Pariisis toimunud terrorirünnakuid. Tegemist oli esimese korraga kui Euroopa Liidu liikmesriik sellist võimalust kasutas.

Soomes läks abi andmiseks vaja seadusemuudatust, mis esitati parlamendile juunis.

Eesti tuli Prantsusmaa abipalvele vastu sellega, et otsustas suurendada osalust missioonidel Malis 20 kaitseväelaseni, saates väljaõppemissioonile kaks täiendavat staabiohvitseri.

Toimetaja: Laur ViirandMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.