MSF keeldus EL-i abist ({{commentsTotal}})

Migrandid MSF-i laeval Sitsiilias Pozzallo sadamas. Autor: Antonio Parrinello/Reuters/Scanpix

Organisatsioon Piirideta Arstid (MSF) teatas, et ei võta enam vastu abi Euroopa Liidult, et protestida liidu migratsioonipoliitika vastu.

Eelmisel aastal sai MSF Euroopa Liidust ja selle liikmesriikidelt 63 miljonit dollarit (56 miljonit eurot), vahendas BBC.

"MSF teatab, et me ei võta vastu rohkem rahalist abi Euroopa Liidult ja selle liikmesriikidelt, et protesteerida nende häbiväärse tõkestamise poliitika ja selle vastu, et nad saadavad inimesi Euroopa rannikult tagasi," kirjutas organisatsioon.

MSF tõi esile Euroopa Liidu leppe Türgiga, mille raames nõustus Ankara võtma tagasi kõik ebaseaduslikult Kreekasse saabunud migrandid.

MSF-i peasekretär Jerome Oberreit ütles pressikonverentsil, et Türgi ja EL-i kokkulepe on vastuolus hädas olevate inimeste aitamise põhimõtetega.

Tema sõnul ei mõjuta organisatsiooni otsus patsiente ning lühiajaliselt saab puudujääki katta reservidest.

90 protsenti kogu rahastusest saab MSF eraallikatelt, mitte valitsustelt. 

Euroopasse saabunud migrantide arv on suurim pärast Teist maailmasõda.

Toimetaja: Merili NaelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.