MSF keeldus EL-i abist ({{commentsTotal}})

Migrandid MSF-i laeval Sitsiilias Pozzallo sadamas.
Migrandid MSF-i laeval Sitsiilias Pozzallo sadamas. Autor/allikas: Antonio Parrinello/Reuters/Scanpix

Organisatsioon Piirideta Arstid (MSF) teatas, et ei võta enam vastu abi Euroopa Liidult, et protestida liidu migratsioonipoliitika vastu.

Eelmisel aastal sai MSF Euroopa Liidust ja selle liikmesriikidelt 63 miljonit dollarit (56 miljonit eurot), vahendas BBC.

"MSF teatab, et me ei võta vastu rohkem rahalist abi Euroopa Liidult ja selle liikmesriikidelt, et protesteerida nende häbiväärse tõkestamise poliitika ja selle vastu, et nad saadavad inimesi Euroopa rannikult tagasi," kirjutas organisatsioon.

MSF tõi esile Euroopa Liidu leppe Türgiga, mille raames nõustus Ankara võtma tagasi kõik ebaseaduslikult Kreekasse saabunud migrandid.

MSF-i peasekretär Jerome Oberreit ütles pressikonverentsil, et Türgi ja EL-i kokkulepe on vastuolus hädas olevate inimeste aitamise põhimõtetega.

Tema sõnul ei mõjuta organisatsiooni otsus patsiente ning lühiajaliselt saab puudujääki katta reservidest.

90 protsenti kogu rahastusest saab MSF eraallikatelt, mitte valitsustelt. 

Euroopasse saabunud migrantide arv on suurim pärast Teist maailmasõda.

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema