Putin: Venemaa ei soovi uut külma sõda ({{commentsTotal}})

Venemaa president Vladimir Putin Peterburi majandusfoorumil.
Venemaa president Vladimir Putin Peterburi majandusfoorumil. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Peterburi majandusfoorumil sõna võtnud president Vladimir Putin ütles, et Venemaa ei soovi Läänega uut külma sõda ning et talle ei meeldi ka mõte, et selline vastasseis on praegu tekkimas.

"Ma olen kindel, et keegi ei soovi seda. Meie seda kindlasti ei taha," vahendasid Reuters, Interfax ja Yle Putini sõnu majandusfoorumi küsimistevoorus.

Putin kritiseeris ka NATO tegevust ja hoiatas, et kui allianss laienemist ja ühepoolset Venemaa-vastast poliitikat jätkab, on sellel ka tagajärjed. Kui mõlemad pooled julgeolekuküsimusi koordineeriks, siis poleks ka mingit uut külma sõda, arvas ta.

Putinil on kahju, et Lääs toetas "riigipööret" Ukrainas

Venemaa president kurtis ka selle üle, et Lääs toetas 2014. aastal Ukrainas sündmusi, mida tema peab riigipöördeks.

"Milleks toetada riigipööret Ukrainas? On tõenäoline, et opositsioon, mis praegu võimul on, oleks tulnud võimule ka demokraatlikul teel," sõnas Putin.

Putin rõhutas, et viis, kuidas võim vahetus, tõi kaasa verevalamise ning hirmutas venekeelset elanikkonda Krimmi poolsaarel ja riigi kaguosas.

Putin lubas teha koostööd iga USA presidendiga

Putin kinnitas, et Venemaa on valmis tegema koostööd iga poliitikuga, kes valitakse järgmiseks Ameerika Ühendriikide presidendiks.

"Ameerika on suurvõim, tõenäoliselt tänane ainus suurvõim, me lepime sellega. Me tahame ja oleme valmis USA-ga koostööd tegema," rääkis Venemaa riigipea.

"Maailm vajab sellist võimast maad nagu Ameerika Ühendriigid ja meie vajame ka... Kuid me ei vaja seda, et nad kogu aeg meie asjadesse sekkuvad ja ütlevad, kuidas me elama peame," lisas ta samas.

Putin tunnistas, et kasutas presidendikandidaat Donald Trumpi kohta sõna "ere", kuid mingit muud hinnangut polevat ta vabariiklase kohta andnud.

"Ma olen öelnud, et ta on ere. Ta on ere, eks ole? Mingit muud hinnangut ma tema kohta ei andnud," selgitas ta.

Putin avaldas arvamust, et Trumpi väljaütlemiste alusel võib öelda, et viimane toetab USA-Vene suhete parandamist. "Mis selles siis valet on?" küsis ta retooriliselt.

Euroopa võiks arvestada oma ettevõtete huve

Putini arvates, peaksid Venemaa ja Euroopa Liit oma suhteid parandama ning Brüssel peaks võtma arvesse rohkem Euroopa majanduse huve, sest sealsed ettevõtted soovivad tegevust Venemaal jätkata.

Presidendi sõnul on Moskva valmis suhete parandamiseks poolele teele vastu tulema, kuigi see polnud tema kinnitusel Moskva, kes suhted ära rikkus.

"Me ei kanna Euroopa vastu vimma ja oleme valmis oma partneriga poolel teel kohtuma. See ei saa aga olla ühepoolne liikumine," rõhutas Putin ja nentis, et vastastikustest sanktsioonidest hoolimata on Euroopa Liit endiselt venemaa kõige olulisem kaubanduspartner.

Venemaa sportlasi ei tohi kollektiivselt karistada

Putin kommenteeris ka Venemaa sportlasi tabanud dopinguskandaale ning lausus, et dopingujuhtumitele eest ei tohiks järgneda kõikide Vene sportlaste kollektiivne karistamine.

"Vastutus peab olema selgelt isiklik," toonitas ta.

Lisaks avaldas ta arvamust, et on viga dopinguteemat politiseerida ja et selliseid juhtumeid esineb ka teistes riikides.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema