Algatusrühm kogub toetust Kallase valimiskogus ülesseadmiseks ({{commentsTotal}})

Siim Kallas. Autor: Siim Lõvi /ERR

Rühm omavalitsustegelasi ning parlamendiliikmeid on alustanud toetusallkirjade kogumist pöördumisele Siim Kallase presidendikandidaadina valimiskogus ülesseadmise toetuseks. 

"Mõned omavalitsustegelased ja mõned parlamendiliikmed koguvad toetust selleks, et oleks olemas vajalikud hääled ja vajalikud numbrid ka siis, kui on vaja mind üles seada valimiskogus," ütles Kallas rahvusringhäälingule antud usutluses. "See on asja sisu. Mul on muidugi väga hea meel selle üle."

Kallas ütles, et nii palju kui tema algatusrühma tegevusest teab, siis allakirjutajaid ikka on. "Lõplik nimekiri peaks - mitte väga kauges tulevikus - välja tulema ka. Täpset numbrit ma ei oska praegu öelda."

Kallas ei soovinud algatajate nimesid veel nimetada. "Jääks reserveerituks selle koha pealt," ütles ta. "Ma tean neid, küllap nad ühel hetkel ise tulevad ja ütlevad, kes nad on."

"Olen selle pöördumise teksti näinud. Minu teada valmis see alles mõned päevad tagasi," märkis Kallas. "Ma vaikselt mõtlesingi, et huvitav, mis hetkel see ajakirjanikeni jõuab, kas siis kui allkirjad seal all on või varem. Näe, jõudis varem."

Vastuseks küsimusele valmisolekust valimiskogus üles seatud saada vastas Kallas, et läheb lõpuni: "Niikaua, kuni mind esitatakse, olen ma kandidaat, sealhulgas valimiskogus."

Pöördumise tekstis seisab:

"Meie, allakirjutajad, leiame, et Eesti vajab presidenti, kellel oleks laialdased kogemused rahvusvahelisest suhtlusest ja kes on osalenud Euroopa majanduslike ja poliitiliste protsesside juhtimisel.

Järgmine Eesti Vabariigi president peab olema kompetentne majandusküsimustes ning tõestanud ennast sisepoliitiliselt. Vajame intellektuaalselt võimekat presidenti, kes suudab avardada meie arvamusruumi ning tuua siseriiklikesse aruteludesse euroopalikku tunnetust.

Eeltoodust lähtuvalt oleme meie kohalike omavalitsuste volikogude liikmetena veendunud, et parim president Eestile oleks Siim Kallas. Toetame Siim Kallase kandidatuuri valijameeste kogus ülesseadmist sõltumata sellest, kuidas lõppevad parlamendierakondade omavahelised konsultatsioonid. Ühtlasi kutsume Eesti erakondi üles toetama Siim Kallase kandidatuuri eelseisvatel presidendivalimistel."

Kallas on Reformierakonna auesimees. Reformierakond pole seni veel otsustanud, keda oma kandidaadina üles seada. Peale Kallase kaalub erakond veel praegu erakonda mittekuuluva, kuid sellega liituda lubanud välisministri Marina Kaljuranna ning europarlamendi saadiku Urmas Paeti kandidatuure.Fotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.