Macron: Brexiti hääletus on üliliberaalse Euroopa ajastu lõpp ({{commentsTotal}})

Euroopa Liidu ja Suurbritannia lipp.
Euroopa Liidu ja Suurbritannia lipp. Autor/allikas: Philippe Huguen/AFP/Scanpix

Suurbritannia referendum Euroopa Liidu liikmesuse üle märgib suuna kaotanud ühenduse jaoks ühe ajastu lõppu, ütles Prantsuse majandusminister Emmanuel Macron reedel.

"Ma usun Euroopasse, aga selle ümberkorraldamisse," ütles Macron raadiojaamale RTL. "Käes on suuna kaotanud üliliberaalse Euroopa lõpp. Euroopa süsteem ei saa olla vaid reeglite kaotamise süsteem."

Tema sõnul on Briti debati keskmes üliliberaalsete poliitikate korrigeerimine, mis väidetavalt Suurbritanniale peale suruti.

"Küsimus ei ole selles, kas me saaksime olla konkurentsivõimelisemad, kas me peaksime avama selle või tolle turu. Selle keskmes on see, kas me üheskoos paremini elada," ütles ekspankur.

Ehkki Macroni hinnangul peaks rahval olema Euroopa tuleviku osas sõnaõigus, tunneb ta, et 23. juuni referendum on ohtlik ja Suurbritannia on võtnud ülejäänud Euroopa pantvangi.

Kui Suurbritannia otsustab EL-ist lahkuda, peab liit "tegutsema kiiresti, et teised riigid ei alustaks samasugust protsessi", ütles ta.

"Ei tule kõne alla, et Taani, Holland või Poola otsustavad, et tahavad sama staatust," sõnas Macron.

Suurbritannial oleks tema sõnul lahkudes endiselt ligipääs EL-i ühisturule, nagu praegu Norral ja Šveitsil.

"Need riigid annavad panuse EL-i eelarvesse," sõnas Prantsuse majandusminister.

Ehkki Suurbritannia lahkumisel oleks maailmamajandusele lühiajaliselt negatiivne mõju, võib sel olla pikas perspektiivis positiivne mõju Prantsuse majandusele, sõnas ta. "Usun, et meil on kollektiivne võime turge julgustada."

Allikas: BNSPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics