Rio de Janeiro osariik kuulutas majanduskriisi tõttu välja eriolukorra ({{commentsTotal}})

Autor: AP/Scanpix

Sel suvel olümpiamänge võõrustav Rio de Janerio osariik on 50 päeva enne mängude algust finantskriisi tõttu kuulutanud välja eriolukorra. Osariigi kuberneri kohusetäitja Francisco Dornellesi sõnul võib "tõsine majanduskriis" ohustada sujuvat mängude toimumist.

Enamus olümpiamängude rahastusest on tulnud Rio linnavalitsuse eelarvest, kuid osariik vastutab nii ühistranspordi kui ka korrakaitsmise eest. Osariigi eriolukorra teates ütleb kuberneri kohusetäitja, et raha puuduse tõttu võivad avalike teenuste nagu korrakaitse, hariduse, tervishoiu- ning ühistransporditeenuse pakkumine osariigis katkeda, vahendas BBC.

Dornelles andis loa kasutada "erakorralisi meetmeid", et lahendada probleemid, mis võivad mõjutada kõiki peamisi avalikke teenuseid. Samas ei täpsustatud teates, mis meetmeid osariik kasutada lubab, kuid arvatakse, et Dornellesi avaldus võib kiirendada riiklike reservfondide kasutusele võtmist.

Ka Brasiilia presidendi kohusetäitja Michel Temer on lubanud aidata osariiki finantskriisi lahendamisel.

Praegu pole aga osariik maksnud oma töötjatele palka ning ka pensionärid pole kätte saanud pensioneid. Lisaks on kriis tõsiselt mõjutanud haiglate ja politsei jaoskondade tööd.

Kuberneri kohusetäitja sõnul on kriis põhjustanud oodatust väiksem maksude laekumine. Seda eelkõige naftatööstuselt, mille madalad kasumid on põhjustanud Brasiiliale tervikuna majandusraskusi.

Seetõttu prognoosib Rio de Janeiro osariik, et nende eelarve puudujääk on sel aastal 5,5 miljardit dollarit.

Rio linnapea Eduardo Paes aga säutsus Twitteris, et osariigi otsus kuulutada välja eriolukord ei mõjuta olümpiamängude toimumist ning sellega seotud kohustuste täitmist.

Prognooside kohaselt külastab eelseisvaid Rio olümpiamänge umbes pool miljonit turisti.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.