Rio de Janeiro osariik kuulutas majanduskriisi tõttu välja eriolukorra ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: AP/Scanpix

Sel suvel olümpiamänge võõrustav Rio de Janerio osariik on 50 päeva enne mängude algust finantskriisi tõttu kuulutanud välja eriolukorra. Osariigi kuberneri kohusetäitja Francisco Dornellesi sõnul võib "tõsine majanduskriis" ohustada sujuvat mängude toimumist.

Enamus olümpiamängude rahastusest on tulnud Rio linnavalitsuse eelarvest, kuid osariik vastutab nii ühistranspordi kui ka korrakaitsmise eest. Osariigi eriolukorra teates ütleb kuberneri kohusetäitja, et raha puuduse tõttu võivad avalike teenuste nagu korrakaitse, hariduse, tervishoiu- ning ühistransporditeenuse pakkumine osariigis katkeda, vahendas BBC.

Dornelles andis loa kasutada "erakorralisi meetmeid", et lahendada probleemid, mis võivad mõjutada kõiki peamisi avalikke teenuseid. Samas ei täpsustatud teates, mis meetmeid osariik kasutada lubab, kuid arvatakse, et Dornellesi avaldus võib kiirendada riiklike reservfondide kasutusele võtmist.

Ka Brasiilia presidendi kohusetäitja Michel Temer on lubanud aidata osariiki finantskriisi lahendamisel.

Praegu pole aga osariik maksnud oma töötjatele palka ning ka pensionärid pole kätte saanud pensioneid. Lisaks on kriis tõsiselt mõjutanud haiglate ja politsei jaoskondade tööd.

Kuberneri kohusetäitja sõnul on kriis põhjustanud oodatust väiksem maksude laekumine. Seda eelkõige naftatööstuselt, mille madalad kasumid on põhjustanud Brasiiliale tervikuna majandusraskusi.

Seetõttu prognoosib Rio de Janeiro osariik, et nende eelarve puudujääk on sel aastal 5,5 miljardit dollarit.

Rio linnapea Eduardo Paes aga säutsus Twitteris, et osariigi otsus kuulutada välja eriolukord ei mõjuta olümpiamängude toimumist ning sellega seotud kohustuste täitmist.

Prognooside kohaselt külastab eelseisvaid Rio olümpiamänge umbes pool miljonit turisti.

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics