Viis päeva Briti rahvahääletuseni: IMF hoiatab Brexiti nakkusliku mõju eest ({{commentsTotal}})

Kampaania särk kirjaga:
Kampaania särk kirjaga: "Mina usun Suurbritanniasse." Autor/allikas: Paul Ellis/AFP/Scapinx

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) hoiatas vähem kui nädal aega enne Suurbritannia Euroopa Liidu liikmesuse referendumit ühendusest lahkulöömise (Brexit) negatiivse mõju eest Briti majandusele.

IMF hoiatas, et Brexit kahjustab Suurbritannia majandust ning selle "nakkuslik mõju" võib tabada turge üle maailma.

Halvimal juhul läheb Ühendkuningriigi majandus järgmisel aastal langusse ning majanduse kogutoodang jääb 5,6 protsenti madalamaks EL-i jäämise korral 2019. aastaks prognoositust. Tööpuudus tõuseb üle kuue protsendi, ütles IMF reedel. Helgema stsenaariumi korral on kaotus majandusele 1,4 protsenti.

Valuutafondi sõnul võib Suurbritannia EL-ist lahkumine tuua kaasa pika ebakindluse perioodi, mis avaldab mõju "usaldusele, investeeringutele ja suurendab finantsturgude volatiilsust". Brexiti "nakkuslik mõju võib avalduda ka piirkondlikel ja ülemaailmsetel turgudel, kuid eeskätt annab see tunda siseriiklikult".

Putin: Cameron šantažeerib Euroopat

Vene president Vladimir Putin vihjas reedel Peterburi majandusfoorumil, et Briti peaminister David Cameron korraldas referendumi Euroopa šantažeerimiseks ja hirmutamiseks.

"Miks ta selle referendumi korraldas? Et Euroopat šantažeerida? Või teda hirmutada? Mis on selle eesmärk, kui ta ise on (Suurbritannia EL-ist lahkumise) vastu?" küsis Putin retooriliselt.

"Mõned eksperdid ütlevad, et Brexit kahjustab Euroopat. Aga teised ütlevad, et EL muutub stabiilsemaks," lisas Vene president majandusfoorumi pressikonverentsil ja tõi näiteks kalurid, kel on EL-i piirangute tõttu väga raske.

Ajalehed valivad pooli

Viimase kuue arvamusküsitluse keskmine tulemus annab EL-i jääjate leeri toetuseks 52 ja lahkujatele 48 protsenti häältest. Ajaleht Times asus laupäeval jääjate leeri poolele. Juba varem on lahkujate toetamisest teatanud Briti suurima levikuga ajaleht Sun.

"Järgmise nädala referendumi parim tulemus oleks suveräänsete EL-i riikide uus liit, mis pühenduks Suurbritannia juhtimisel vabakaubandusele ja reformidele," seisab laupäevase Timesi juhtkirjas.

Leht lisab, et hääletab EL-i jäämise poolt "pigem pragmaatilistel kui entusiastlikel kaalutlustel".

"Brexit on vaieldamatult majanduslikult riskantsem kui jäämise poolt hääletada."

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BNSPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics