Mereväelased tõmbasid Saksamaal õppusele Baltops joone alla ({{commentsTotal}})

Õppusel BALTOPS osalevad laevad Muuga sadamas.
Õppusel BALTOPS osalevad laevad Muuga sadamas. Autor/allikas: Ardi Hallismaa/mil.ee

Täna lõpeb Saksamaal Kielis kaks nädalat Läänemerel kestnud õppus Baltops, kus ka osalenud Eesti mereväe üksused omandasid väärtuslikke kogemusi miinitõrjes ja eelkõige liitlastevahelises koostöös.

Samuti harjutasid mereväelased õppusel erinevaid taktikalisi protseduure ning liitlased õppisid Läänemerd paremini tundma. Baltops 2016 oli jagatud kahte faasi. Esimeses alustasid miinitõrje üksused määratud laevateede ja dessantüksuste kogunemisaladel miiniriski vähendamisega.

"Tegemist oli ajaliselt piiratud operatsiooniga, mis lähtus dessantlaevade saabumise tähtaegadest, muutes seeläbi operatsiooni planeerimise ja teostuse väljakutsuvamaks. Nii vee kui ka merepõhja tingimused olid miinijahtimiseks äärmiselt keerulised, samas prioriteetsemad laevateed ja kogunemisalad suudeti puhastada nii, et järgnev dessant ei oleks miinide tõttu ilmselt kaotusi kandnud," ütles õppusel ühte kolmest miinitõrje sihtüksusest juhtinud kaptenleitnant Johan-
Elias Seljamaa.

Teises faasis algas miinitõrjeüksustel harjutuste ja transiidi faas samaaegselt, kui teised sihtgrupid teostasid kas dessanti või hoidsid üleval olukorrapilti ja tegutsesid selleks, et piirata vastaspoole sõjalaevade tegevusvabadust.

Eesti merevägi osales Baltops 16 õppusel miinitõrje sihtüksuse staabiga, miinijahtijaga Admiral Cowan ning tuukri- ja toetuslaevaga Tasuja.

"Kokkuvõttes võimaldas õppus harjutada erinevaid taktikalisi protseduure, arendada liitlaste
olukorrateadlikkust Läänemere tingimustest ning kindlasti ka omavahelist koostöövõimet," ütles kaptenleitnant Seljamaa.

44. korda toimunud õppuse Baltops käigus harjutasid mereväelased tegevusi nii merel, maal kui õhus ehk õppusele olid kaasatud erineva suunitlusega üksused ning tähelepanu keskmes oli nende omavaheline koostöö. Kokku osales õppusel ligi 6000 inimest, 50 laeva ja 60 lennuvahendit, seda 17. erinevast NATO liikmes- ja partnerriigist.

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics