Mereväelased tõmbasid Saksamaal õppusele Baltops joone alla ({{commentsTotal}})

Õppusel BALTOPS osalevad laevad Muuga sadamas. Autor: Ardi Hallismaa/mil.ee

Täna lõpeb Saksamaal Kielis kaks nädalat Läänemerel kestnud õppus Baltops, kus ka osalenud Eesti mereväe üksused omandasid väärtuslikke kogemusi miinitõrjes ja eelkõige liitlastevahelises koostöös.

Samuti harjutasid mereväelased õppusel erinevaid taktikalisi protseduure ning liitlased õppisid Läänemerd paremini tundma. Baltops 2016 oli jagatud kahte faasi. Esimeses alustasid miinitõrje üksused määratud laevateede ja dessantüksuste kogunemisaladel miiniriski vähendamisega.

"Tegemist oli ajaliselt piiratud operatsiooniga, mis lähtus dessantlaevade saabumise tähtaegadest, muutes seeläbi operatsiooni planeerimise ja teostuse väljakutsuvamaks. Nii vee kui ka merepõhja tingimused olid miinijahtimiseks äärmiselt keerulised, samas prioriteetsemad laevateed ja kogunemisalad suudeti puhastada nii, et järgnev dessant ei oleks miinide tõttu ilmselt kaotusi kandnud," ütles õppusel ühte kolmest miinitõrje sihtüksusest juhtinud kaptenleitnant Johan-
Elias Seljamaa.

Teises faasis algas miinitõrjeüksustel harjutuste ja transiidi faas samaaegselt, kui teised sihtgrupid teostasid kas dessanti või hoidsid üleval olukorrapilti ja tegutsesid selleks, et piirata vastaspoole sõjalaevade tegevusvabadust.

Eesti merevägi osales Baltops 16 õppusel miinitõrje sihtüksuse staabiga, miinijahtijaga Admiral Cowan ning tuukri- ja toetuslaevaga Tasuja.

"Kokkuvõttes võimaldas õppus harjutada erinevaid taktikalisi protseduure, arendada liitlaste
olukorrateadlikkust Läänemere tingimustest ning kindlasti ka omavahelist koostöövõimet," ütles kaptenleitnant Seljamaa.

44. korda toimunud õppuse Baltops käigus harjutasid mereväelased tegevusi nii merel, maal kui õhus ehk õppusele olid kaasatud erineva suunitlusega üksused ning tähelepanu keskmes oli nende omavaheline koostöö. Kokku osales õppusel ligi 6000 inimest, 50 laeva ja 60 lennuvahendit, seda 17. erinevast NATO liikmes- ja partnerriigist.

Toimetaja: Allan RajaveeLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.