USA kaitseministeerium väljendas muret Venemaa õhurünnakutega seoses ({{commentsTotal}})

Autor: Abdalrhman Ismail/Reuters/Scanpix

USA kaitseministeerium väljendas laupäeval "tõsist muret" seoses Venemaa õhulöökidega Süüria lõunaosas, mis Pentagoni väitel on suunatud Ühendriikide toetatud opositsioonivägede pihta.

USA ja Venemaa sõjaväelaste videokonverentsil toodi eraldi välja rünnak Al-Tanafi garnisonile.

Pentagoni eestkõneleja Peter Cook ütles pärast kõnelusi, et venelased ründasid Al-Tanafis võitlejate kohtumist, keda toetavad USA juhitud liitlasväed. Kohtumisel arutati seda, kuidas paremini koordineerida võitlust sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik (IS) vastu.

"Venelased õhurünnakuid ka pärast seda, kui USA üritas neid kokkulepitud kanaleid pidi informeerida koalitsiooni toetusest sihtmärgiks sattunud võitlejatele," ütles Cook.

Mõlemad pooled jõudsid üksmeelele, et tuleb tõhustada meetmeid taoliste arusaamatuste ja vääritimõistmiste ärahoidmiseks.

Vene president Vladimir Putin ütles reedel Peterburi majandusfoorumil, et praeguse status quo säilitamine Süürias toob päästmatult kaasa selle riigi lagunemise.

"Kõige tähtsam on mitte lubada Süüria riigi lagunemist. Kui jätkub nagu praegu, on lagunemine möödapääsmatu. See on sündmuste kõige halvem arengustsenaarium," sõnas Putin.

Vene kaitseminister Sergei Šoigu sõitis laupäeval Süüriasse, et kohtuda sealse liidriga ja külastada Vene sõjaväebaasi Süürias.

Kaitseministeeriumi andmeil kohtus Šoigu Süüria presidendi Bashar al-Assadiga, et arutada sõjalisi sidemeid ja koostööd "terrorirühmituste" vastu.

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.