USA kaitseministeerium väljendas muret Venemaa õhurünnakutega seoses ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Abdalrhman Ismail/Reuters/Scanpix

USA kaitseministeerium väljendas laupäeval "tõsist muret" seoses Venemaa õhulöökidega Süüria lõunaosas, mis Pentagoni väitel on suunatud Ühendriikide toetatud opositsioonivägede pihta.

USA ja Venemaa sõjaväelaste videokonverentsil toodi eraldi välja rünnak Al-Tanafi garnisonile.

Pentagoni eestkõneleja Peter Cook ütles pärast kõnelusi, et venelased ründasid Al-Tanafis võitlejate kohtumist, keda toetavad USA juhitud liitlasväed. Kohtumisel arutati seda, kuidas paremini koordineerida võitlust sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik (IS) vastu.

"Venelased õhurünnakuid ka pärast seda, kui USA üritas neid kokkulepitud kanaleid pidi informeerida koalitsiooni toetusest sihtmärgiks sattunud võitlejatele," ütles Cook.

Mõlemad pooled jõudsid üksmeelele, et tuleb tõhustada meetmeid taoliste arusaamatuste ja vääritimõistmiste ärahoidmiseks.

Vene president Vladimir Putin ütles reedel Peterburi majandusfoorumil, et praeguse status quo säilitamine Süürias toob päästmatult kaasa selle riigi lagunemise.

"Kõige tähtsam on mitte lubada Süüria riigi lagunemist. Kui jätkub nagu praegu, on lagunemine möödapääsmatu. See on sündmuste kõige halvem arengustsenaarium," sõnas Putin.

Vene kaitseminister Sergei Šoigu sõitis laupäeval Süüriasse, et kohtuda sealse liidriga ja külastada Vene sõjaväebaasi Süürias.

Kaitseministeeriumi andmeil kohtus Šoigu Süüria presidendi Bashar al-Assadiga, et arutada sõjalisi sidemeid ja koostööd "terrorirühmituste" vastu.

Allikas: BNSTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema