ÜRO: Afganistani põgenikud unustati juba enne kriisi ({{commentsTotal}})

Afganistani põgenikud.
Afganistani põgenikud. Autor/allikas: Chine Nouvelle/SIPA/Scanpix

Rahvusvaheline kogukond oli jõudnud juba unustada oma kodudest lahkuma sunnitud afgaanid, kui nad möödunud aastal massiliselt Euroopasse hakkasid jõudma, ütles laupäeval Iraanis ÜRO põgenikeagentuuri UNCHR juht Filippo Grandi.

Grandi lausus oma esimese piirkondliku ringreisi alguses, et tema sõit keskendub just Afganistani põgenikele.

"Ma otsustasin sel aastal, oma esimesel aastal ülemvolinikuna kasutada võimalust, et esile tõsta Afganistani põgenike täbarat olukorda," märkis ta ühisel pressikonverentsil Iraani siseministri asetäitja Hossein Zolfaghariga.

"Rahvusvaheline kogukond oli Afganistani põgenikud kahetsusväärsel moel unustanud," ütles Gandhi, kes kavatseb rahvusvahelise põgenikepäeva esmaspäeval veeta Afganistanis. "Alles siis, kui nad koos paljude teiste põgenikega Euroopasse hakkasid jõudma, meenusid nad ühtäkki rahvusvahelisele kogukonnale."

Alates mullu jaanuarist on Euroopasse saabunud 1,25 miljonit Süüriast, Iraagist, Afganistanist ja mujalt pärit migranti.

Iraan võõrustab hetkel enam kui kolme miljonit Afganistani immigranti, kellest legaalselt viibi riigis üks miljon.

Grandi kutsus rahvusvahelist üldsust suurendama oma toetust Teherani põgenike kaitsmise programmile, sest kui me põgenikke ei aita, vaatavad nad mujale.

"Me nägime seda juhtumas möödunud aastal kui Euroopasse suundusid sajad tuhanded afgaanid," ütles ta.

"See on ohtlik nendele ja destabiliseeriv kõigile."

Grandi nimetas Iraani pakutavaid teenuseid põgenikele võrreldes teiste riikidega väga kvaliteetseteks.

Mullu andis Iraani kõrgeim juht ajatolla Ali Khamenei korralduse lubada kõik afgaani lapsed islamivabariigi koolidesse.

See oli üks tähtsamaid samme, mida ükski riik on kuskil maailmas põgenike suhtes, lisas Grandi.

Allikas: BNSKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics