Taliban kasutab "habemeta poisse" pedofiilsete kalduvustega politseikomandöride vastu relvana ({{commentsTotal}})

Afgaani poiss Musa Qalas
Afgaani poiss Musa Qalas Autor/allikas: DMITRY KOSTYUKOV/AFP/Scanpix

Islamiliikumine Taliban kasutab Lõuna-Afganistanis, kus iidne "bacha bāzī" ehk "poistemäng" on tänini laialt levinud, seksiorjadest poisse politseinike ründamiseks, rääkisid mitmed ametnikud ja ellujäänud AFP-le.

"Bacha bāzī" kommet tuntakse kõikjal Afganistanis, aga kuskil ei ole see nii levinud kui Uruzgani provintsis, kus "bacha bereesh" ehk "habemeta poisid" sageli mõjuvõimsaid politseikomandöre lõbustavad.

Talibani võimu ajal 1996.-2001, aastani, kui kehtisid šariaadiseadused, oli "poistemäng" surmanuhtluse ähvardusel keelatud, kuid viimastel aastatel on islamistid hakanud poisse oma huvides tööle panema.

Kahe aasta jooksul on Uruzgani julgeoleku- ja kohtuametnike andmetel poisterünnakutes tapetud mitusada politseinikku.

"Taliban saadab poisid - ilusad poisid - kontrollpunktidesse imbuma ning politseinikke tapma, uimastama ja mürgitama," ütles Ghulam Sakhi Rogh Lewanai, kes oli Uruzgani politseiülem aprillikuuni, mil ta vägivalla tõusust tingitud ümberkorraldustes koha kaotas.

"Nad on uurinud välja politseijõudude suurima nõrkuse - bacha bāzī."

Laste kasutamine teeb Afganistani võimudele muret mitmes mõttes ja üks kõrge politseiametnik tõdes Rogh Lewanai sõnu kinnitades, et "enesetapuründajatele on palju lihtsam jälile jõuda kui bacha-ründajatele".

Eelmisel kevadel Dehrawudi piirkonnas ühest sellisest rünnakust ainsana eluga pääsenud 21-aastane politseinik Matiullah rääkis, et ründaja oli kontrollpunkti komandöri isiklik seksiori - teismeline poiss Zabihullah.

Ühel ööl avas ta tule ja tappis une pealt seitse politseinikku, ka komandöri. Siis lasi ta sisse Talibani võitlejad, kes korjasid kokku relvad ja laskemoona, jutustas surnut teeselnud Matiullah.

Taliban eitab poiste kasutamist. "Meil on sellisteks operatsioonideks spetsiaalne mudžahiidibrigaad - kõik habemetega täiskasvanud mehed," ütles Talibani pressiesindaja.

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema