Euroskeptiline Ungari peaminister alustab Suurbritannia meedias EL-i jäämist toetavat kampaaniat ({{commentsTotal}})

Ungari peaminister Viktor Orban. Autor: AFP/Scanpix

Üks euroskeptilisemaid Euroopa liidreid Ungari peaminister Viktor Orban alustab Briti meedias kampaaniat, kus kutsub britte üles neljapäeval toimuval referendumil hääletama EL-i jäämise poolt.

Ungari peaministribüroo sõnul proovib Orban, koos mitme teise Euroopa Liidu liidriga, kõnetada Suurbritannia elanikke ajalehes ilmuvate reklaamide abil. "Kuigi me oleme saanud arvukalt süüdistusi Euroopa Liidu vastasuses, näitab kampaania, et Ungari on pühendunud EL-i ühtsusele," sõnas valitsuse kõneisik Zoltan Kovacs Reutersile.

Ungari peaminister on pärast 2010. aastal võimule tulekut mitmel korral sattunud vastasseisu Euroopa Liidu võimudega, kuna on langetanud mitmeid ebatavalisi fiskaalpoliitilisi otsuseid ja poliitilisi reforme. Samas on Ungari saanud EL-i liikmelisusest ka otsest kasu, sest näiteks järgmise toetusperioodi jooksul saab Ungari liidult 25 miljardit eurot toetust.

Valitsuse kõneisik lisas, et Ühendkuningriigis elab ja töötab umbes 250 000 kuni 300 000 ungarlast. Just võõrtööjõu riiki lubamine ja neile makstavad toetused on Suurbritannias toimuva debati keskseks küsimuseks. Paljude Brexiti toetajate jaoks on see peamiseks põhjuseks, miks Euroopa Liidust lahkuda.

Avaliku arvamuse küsitlused näitavad, et praegu on pisut rohkem toetust EL-ist lahkumist pooldavatel jõududel, kuid siiski jaotub valijaskond võrdselt kahe leeri vahel.

Toimetaja: Allan RajaveeFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.