USA ja Venemaa nõustusid parandama omavahelist õhurünnakute koordineerimist Süürias ({{commentsTotal}})

Kaader Vene kaitseministeeriumi poolt avalikustatud videomaterjalist Autor: Vene kaitseministeeriumi materjal/Reuters/Scanpix
{{1466328194000 | amCalendar}}

Vene kaitseministeerium teatas, et USA ja Venemaa sõjaväe ametnikud näevad vajadust parandada sõjajõudude vahelist suhtlust ning rünnakute koordineerimist Süürias.

Seeläbi proovitakse ära hoida vahejuhtumeid, kus rünnaku alla satuvad Venemaa või USA poolt toetatud relvajõud. Kahe riigi sõjajõudude esindajad jõudsid vastava sisulise kokkuleppeni eile videosilla teel peetud kohtumisel, vahendas Reuters.

Eile teatas Pentagon, et soovib Moskvalt vastuseid, miks Vene õhujõud on rünnanud USA toetatud Süüria opositsiooni positsioone Süüria lõunaosas.

Pentagoni väitel ei võtnud Moskva enne õhurünnakute sooritamist Ühendriikide hoiatusi kuulda. Venemaa kaitseministeerium aga lükkas USA süüdistused tagasi, kuna nende väitel toimus Vene õhujõudude rünnak Süüria opositsiooni positsioonidest 300 kilomeetri kaugusel. Ühtlasti märkis Vene pool, et Moskva oli rünnakutest Ühendriike teavitanud.

"Vene kaitseministeerium on viimastel kuudel välja pakkunud võimaluse koostada USA kolleegidega ühine kaart, mis sisaldaks teavet Süürias asuvate relvajõudude ja nende poolt kontrollitavate alade kohta. Samas pole suudetud selles osas edusamme teha," nentis Vene kaitseministeeriumi kõneisik Igor Konašenkov.

Toimetaja: Allan Rajavee{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised