Vahemerre kukkunud EgyptAiri lennuki must kast on raskelt viga saanud ({{commentsTotal}})

Egiptuse tsiviillennunduse ministeeriumi liige näitab kaht salvestusseadeldist, vasakul mustas kastis on lennuinfo slavestaja, paremal kokpiti heli salvesti.
Egiptuse tsiviillennunduse ministeeriumi liige näitab kaht salvestusseadeldist, vasakul mustas kastis on lennuinfo slavestaja, paremal kokpiti heli salvesti. Autor/allikas: Egiptuse tsiviillennunduse ministeerium/AFP/Scanpix

Mais Vahemerre kukkunud Egiptuse reisilennuki mõlemad lennuandmeid salvestavad seadeldised on tõsiselt kannatada saanud ning neist teabe kättesaamine on vaevaline ja nõuab palju aega, kinnitasid uurijad.

Juurdluskomitee teeb esmalt kindlaks, kas musta kasti salvestusseadmeid on võimalik taastada Egiptuses või tuleb uurimiseks välismaiseid laboreid kasutada, vahendas Reuters.

Uurijate laual on kaks seadeldist: üks, mis salvestas kokpiti heli ning teine, mis on jäädvustanud lennuinfo ehk lennuki kiiruse, kõrguse ja suuna.

Helisalvestit sisaldav must kast leiti neljapäeval ning see oli küll kahjustatud, ent see õnnestus merest ohutult pinnale tuua. Reedel teatati ka lennuandmeid sisaldava musta kasti leiust, mil täpsustati, et see saadi kätte mitmes tükis.

Pariisist Kairosse teel olnud EgyptAiri reisilennuk Airbus A320 jäi Vahemere kohal kadunuks 19. mail. Pardal oli 66 reisijat ja meeskonnaliiget. Mustades kastides sisalduv info aitab uurijatel selgitada, miks lennuk Vahemerre kukkus.

Toimetaja: Greete PalmistePolitsei pidas kinni 180 km/h kihutanud juhi, kelle auto oli ülerahvastatud

Pühapäeva õhtul pidas politsei Pärnumaal kinni kiirust ületanud ning seejuures väikelast vedanud mehe, kes ühtlasi esitas korrakaitsjatele ka võltsitud juhiloa.