Pressinõukogu taunis Delfi ja Eesti Päevalehe artikli rõhuasetust ({{commentsTotal}})

Eesti Päevaleht
Eesti Päevaleht Autor/allikas: ERR

Pressinõukogu vaagis Helga Kaur Bhomrahi kaebust Eesti Päevalehes ja Delfis 13. jaanuaril ilmunud artiklile „Kremli-meelne ja häälekas „lastekaitse“ rühib Eesti poliitikasse“ ning leidis, et väljaanded rikkusid head ajakirjandustava.

Artiklis on öeldud, et MTÜ Eesti Vanemad üks loojatest oli Helga Kaur Bhomrah, kes on vene rahvusest ja on nii eesti kui ka vene keeles jaganud Ukraina-vastaseid propagandaideid ja videomaterjali, samuti on artiklis öeldud, et praeguseks on Bhomrah MTÜ juhirollist taandunud.

Bhomrah kaebas pressinõukogule, et tema kohta on esitatud moonutatud infot, kuid küsimustega või faktide kinnitamiseks tema poole ei pöördutud ning kinnitas, et kirjutas toimetusele, et artiklis tehtaks parandusi, kuna see sisaldab valeinfot (et ta on MTÜ asutajaliige), kuid toimetus ei vastanud ja artiklit ei muudetud. Samuti polnud ta rahul, et artiklis rõhutati, et ta on rahvuselt venelane.

Eesti Päevaleht vastas, et artiklis väidetakse, et kaebaja on üks loojatest, mis tingimata ei võrdu asutajaks olemisega ning lehe kinnitusel oli ta asutamisperioodil MTÜ üks kõneisikuid.

Artikkel räägib, kuidas MTÜ tegevus on seotud Venemaa propagandaorganisatsioonidega ja sealjuures omab uudisväärtust tõsiasi, et MTÜ üks kõneisik on vene rahvusest. Leht leiab, et Bhomrah ei ole artiklis osapooleks, kellelt oleks tulnud kommentaari küsida.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Päevaleht ja Delfi eksisid ajakirjanduseetika koodeksi punkti vastu, mis ütleb, et ei sobi rõhutada rahvust, kui sellel pole uudisväärtust.
Pressinõukogu hinnangul ei oma antud artikli kontekstis tähtust ega uudisväärtust fakt, mis rahvusest kaebaja on.

Kuna Bhomrah oli aktiivselt tegev MTÜ algusaastetel ja esines ka MTÜ kõneisikuna, siis ei saa pidada valeks tema nimetamist MTÜ üheks loojatest.

Delfi ja Päevaleht avaldasid pressinõukogu otsuse 16. juunil.

Toimetaja: Marek KuulTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema