Pressinõukogu taunis Delfi ja Eesti Päevalehe artikli rõhuasetust ({{commentsTotal}})

Eesti Päevaleht Autor: ERR

Pressinõukogu vaagis Helga Kaur Bhomrahi kaebust Eesti Päevalehes ja Delfis 13. jaanuaril ilmunud artiklile „Kremli-meelne ja häälekas „lastekaitse“ rühib Eesti poliitikasse“ ning leidis, et väljaanded rikkusid head ajakirjandustava.

Artiklis on öeldud, et MTÜ Eesti Vanemad üks loojatest oli Helga Kaur Bhomrah, kes on vene rahvusest ja on nii eesti kui ka vene keeles jaganud Ukraina-vastaseid propagandaideid ja videomaterjali, samuti on artiklis öeldud, et praeguseks on Bhomrah MTÜ juhirollist taandunud.

Bhomrah kaebas pressinõukogule, et tema kohta on esitatud moonutatud infot, kuid küsimustega või faktide kinnitamiseks tema poole ei pöördutud ning kinnitas, et kirjutas toimetusele, et artiklis tehtaks parandusi, kuna see sisaldab valeinfot (et ta on MTÜ asutajaliige), kuid toimetus ei vastanud ja artiklit ei muudetud. Samuti polnud ta rahul, et artiklis rõhutati, et ta on rahvuselt venelane.

Eesti Päevaleht vastas, et artiklis väidetakse, et kaebaja on üks loojatest, mis tingimata ei võrdu asutajaks olemisega ning lehe kinnitusel oli ta asutamisperioodil MTÜ üks kõneisikuid.

Artikkel räägib, kuidas MTÜ tegevus on seotud Venemaa propagandaorganisatsioonidega ja sealjuures omab uudisväärtust tõsiasi, et MTÜ üks kõneisik on vene rahvusest. Leht leiab, et Bhomrah ei ole artiklis osapooleks, kellelt oleks tulnud kommentaari küsida.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Päevaleht ja Delfi eksisid ajakirjanduseetika koodeksi punkti vastu, mis ütleb, et ei sobi rõhutada rahvust, kui sellel pole uudisväärtust.
Pressinõukogu hinnangul ei oma antud artikli kontekstis tähtust ega uudisväärtust fakt, mis rahvusest kaebaja on.

Kuna Bhomrah oli aktiivselt tegev MTÜ algusaastetel ja esines ka MTÜ kõneisikuna, siis ei saa pidada valeks tema nimetamist MTÜ üheks loojatest.

Delfi ja Päevaleht avaldasid pressinõukogu otsuse 16. juunil.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.