UNHCR: maailmas on 65,4 miljonit põgenikku, iga minut põgeneb kodunt 24 inimest ({{commentsTotal}})

Põgenikelaager Ateenas.
Põgenikelaager Ateenas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

ÜRO pagulaste ülemvoliniku amet (UNHCR) teatas, et põgenike arv on kerkinud taas uue rekordini - eelmise aasta lõpus oli maailmas põgenikke kokku 65,3 miljonit.

Juba 2014. aastal oli maailmas põgenikke 59,9 miljonit ehk rohkem kui eales pärast Teist maailmasõda, vahendasid Reuters ja Yle.

Praegune arv tähendab seda, et maailma iga 113. elanik on põgenik. Igal eelmise aasta päeval jättis oma kodu maha 34 000 inimest ehk keskmiselt tõi iga minut 24 uut põgenikku.

Eelkõige on UNHCR-i andmetel kergitanud põgenikke arvu halvenev olukord Süürias ja Afganistanis. Rohkem kui pool kõigist maailma põgenikest on pärit kolmest riigist - Süüriast, Afganistanist ja Somaaliast.

Samuti on viimasel ajal sundinud inimesi põgenema konfliktid Lõuna-Sudaanis ja Burundis.

Suureks väljakutseks on ka siseriiklikud põgenikud ehk inimesed, kes on kodust põgenenud oma kodumaa teise piirkonda. Selliseid põgenikke on maailmas praegu 40,8 miljonit.

Välismaale on põgenenud 21,3 inimest ning ametliku varjupaigataotluse on välisriigi võimudele esitanud 3,2 miljonit inimest.

Sisserännet piiratakse, seadusi muudetakse rangemaks

Samal ajal, kui põgenike arv rekordiliselt kasvab, on riigid asunud sisserännet piirama ning seadusi karmistama.

"Vahemerd ületavad põgenikud ja migrandid, kes saabuvad Euroopa rannikule, annavad märku sellest, et kui probleeme kohapeal ei lahendata, jõuavad probleemid ise kohale," rõhutas ÜRO pagulaste ülemvolinik Filippo Grandi.

Samuti hoiatab ÜRO, et ksenofoobia on mitmes riigis tõusuteel.

Euroopasse saabus eelmisel aastal rohkem kui miljon varjupaigataotlejat või põgenikku. Kokku tuli arenenud riikidesse rohkem kui 2 miljonit inimest, kellest ligi 100 000 olid saatjata alaealised. Eelnenud aastaga võrreldes kasvas saatjata alaealiste saabujate arv kolm korda.

Toimetaja: Laur ViirandJuncker ja TuskJuncker ja Tusk
Eestisse saabuvad Juncker ja Tusk

Neljapäeval saabuvad Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni 28 liiget eesotsas Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning samuti Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Marko Mihkelson ja Margus Tsahkna sisenemas vanalinna restorani, kus nad oma otsusest ajakirjanikke teavitasid.Marko Mihkelson ja Margus Tsahkna sisenemas vanalinna restorani, kus nad oma otsusest ajakirjanikke teavitasid.
Margus Tsahkna: ma ei välista uue erakonna loomist

IRL-i eelmine esimees, äsja parteist lahkunud Margus Tsahkna kinnitab, et ta jätkab poliitikas ning ei välista uue erakonna loomist.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics