Tallink Silja juht: Eesti ja Soome peavad Aasia turistide nimel koostööd tegema ({{commentsTotal}})

Tallink Silja tegevjuht Margus Schults.
Tallink Silja tegevjuht Margus Schults. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallink Silja tegevjuht Margus Schults ütles intervjuus Soome rahvusringhäälingule, et lähitulevikus Tallinna ja Helsingi vahele tunnelit ei ehitata. Aasia turistide ligitõmbamiseks soovitab ta aga Soome ja Eesti ettevõtetel rohkem koostööd teha.

"Võib-olla kunagi, kui tehnoloogia on piisavalt arenenud," sõnas Schults Ylele tunneliplaane kommenteerides.

Samuti ei usu ta, et laevaliiklus kahe linna vahel lõppeks ka siis, kui tunnel kunagi valmis saab. Näiteks Inglismaa ja Prantsusmaa vaheline tunnel on läbinud mitmeid saneerimisi, kuid tihe laevaliiklus on jätkunud kogu aeg.

Kruiisiäri suurim konkurent on kodune diivan

Konkurents Helsingi, Tallinna, Turu ja Stockholmi vahelises laevaliikluses on väga tihe. Mõnikord on ettevõtted olnud üsna suurtes raskustes, kuid vahepeal on olukord paistnud küllaltki hea.

Küsimusele, miks tihe liiklus ei taga stabiilset kasumit, vastas Schults, et laevandus nõuab tõeliselt suuri investeeringuid. "Me oleme kümne aasta jooksul investeerinud umbes miljard eurot. Meie järgmine laev maksab 230 miljonit eurot.

Tallink Silja müügist üle poole moodustab laeval toimuv müük. Ülejäänu on ligikaudu piletitulu ja kaubavedu. Seega tuleb investeerida nii laevadesse kui ka personali, et kliendid end hästi tunneksid ning merereisi ajal raha kulutaksid.

Schultsi sõnul on kruiisiäri üha selgemalt konkureerimas inimeste vaba aja pärast. Kui kodus, spaades, ostukeskustes või lennuturismi sihtkohtadest on huvitavam, siis inimene kruiisile ei lähe. Seega peavad laevad olema ligitõmbavamad.

Peterburi kruiisiliini ei plaanita

Schultsi sõnul on Läänemere põhjaosa endiselt Tallinki peamiseks tegevuspiirkonnaks. Kuigi erandeid on, siis regulaarseid Vahemere ja Peterburi kruiise hetkel ei kaaluta.

"Kui me vaatame poliitilist ja majanduslikku olukorda, siis riskid on liiga suured," kommenteeris ta Peterburi kruiisiliini teemat.

Noroviiruse laine on möödas

Tallink Silja on kindel, et noroviiruse laine on püsivalt möödas. Haigust ei põhjustanud laeval pakutavad toit või jook, vaid viirus jõudis laeva mõne reisija kaudu.

Schultsi kinnitusel piirdus kahju peamiselt lisapuhastustöödega ehk ulatus mõne tuhande euroni. Osa klientidest loobus oma reisist, kuid osa lükkas seda vaid edasi. Schultsi hinnangul oli kõige kurvem see, et osade klientide usaldus laevafirma vastu vähenes.

"Õnneks saime olukorra kiirelt kontrolli alla. Meid on ka palju kiidetud selle eest, et me oleme reisijaid nii avalikult informeerinud," rääkis Schults.

Tema kinnitusel on tavapärane olukord taastunud, uusi nakatumisi pole enam olnud ning reisijaid on laevadesse naasnud.

Aasia turiste on üha rohkem, nende teenindamiseks on vaja koostööd

Aasiast, eriti Hiinast pärit turistide vool Soome ja Eestisse kasvab tohutul kiirusel. Näiteks aprillis ööbis Soomes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 30% rohkem hiinlasi.

Nii Soome kui ka Eesti turismifirmad üritavad aktiivselt meelitada läbisõidul olevaid Aasia turiste jääma riiki mitmeks päevaks.

Schultsi arvates peaks selliste turistide teenindamiseks Eesti ja Soome ettevõtted senisest rohkem koostööd tegema.

"Igaüks üritab saada koogist oma tükki. Keegi ei mõtle selle peale, kuidas me saaksime esialgu ühiselt koogist võimalikult suure tüki ja hakkaksime alles siis tükkide pärast võitlema," selgitas ta. "Aasiast vaadates on Eesti ja Soome nii kuradi lähedal teineteisele. Seal ei mõisteta, et oleme kaks eraldi riiki; hiinlased sooviksid käia nii Helsingis kui ka Tallinnas."

Ka Tallink Silja laevadel on Aasia reisijate arv märkimisväärselt kasvanud. Aasialased on ka väga teretulnud turistid, sest nad kulutavad palju raha nii maal kui ka merel.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics