Afganistani plahvatustes hukkus rohkem kui 20 inimest ({{commentsTotal}})

Suitsiiditerroristi poolt rünnatud buss Kabulis.
Suitsiiditerroristi poolt rünnatud buss Kabulis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Afganistanis sai täna pommiplahvatustes Kabulis ja Badakhshani provintsis surma rohkem kui 20 inimest.

Kabulis lasi end hommikuse liiklusummiku ajal õhku enesetaputerrorist. Rünnaku sihtmärgiks oli nepallastest turvamehi vedanud väikebuss, vahendas Reuters.

Esialgsetel andmetel sai pealinnas Banae linnaosas aset leidnud plahvatuses surma vähemalt 14 inimest, on ka palju haavatuid.

Mõni tund hiljem toimus teine rünnak riigi kirdeosas Badakhshani provints, kus inimestest tulvil turuplatsil plahvatas lõhkeainelaadungiga mootorratas. Võimude kinnitusel hukkus 8 ja sai viga 18 tsiviilisikut, kuid ohvrite arv võib veel tõusta.

Kabuli rünnaku eest võttis juba vastutuse Taliban, kuid Badakhshani plahvatuse puhul on korraldaja veel selgitamisel.

Tänased plahvatused annavad märku, kuivõrd suur oht valitseb lääneriikide poolt toetatud Afganistani valitsust ka pärast Talibani juhi mulla Akhtar Mansouri hukkumist USA droonirünnakus. Talibani uueks liidriks valiti eelmise kuu lõpus mulla Haibatullah Akhundzada ning USA president Barack Obama hoiatas, et rühmitus jätkab uue liidri juhtimisel kindlasti vägivallastrateegiat, sest Akhundzada näol on tegemist Talibani konservatiivsema tiiva esindajaga.

Toimetaja: Laur ViirandKaablid.

Euroopa ja USA suurfirmad teatavad levivast lunavararünnakust

RIA andmetel pole rünnak Eestisse jõudnud

proovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics