Niinistö pälvis Putini-visiidi eest kriitikat: "Stockholmis poleks ta teretulnud" ({{commentsTotal}})

Niinistö ja Putin Moskvas 2016. aasta märtsis.
Niinistö ja Putin Moskvas 2016. aasta märtsis. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Soome president Sauli Niinistö pidi täna Naantalis, kui nn Kultaranta foorumi raames arutati Läänemere julgeoleku teemal, kaitsma oma sagedasi kohtumisi Venemaa riigipea Vladimir Putiniga.

Paneeldiskussiooni ajal imestas Rootsi parlamendi väliskomisjoni paremtsentristist aseesimees Karin Enström (Mõõdukas Koalitsioonipartei), miks Soome riigipea kohtub Putiniga nii pingelisel ajal, vahendas ajaleht Helsingin Sanomat.

Enström vihjas ka Putini peatsele Soome-visiidile ning nentis, et Stockholmi poleks Venemaa president küll praegu teretulnud. HS-i andmetel on saabub Putin Soome 1. juulil.

Niinistö ütles vastuseks, et Venemaaga tuleb suhelda paralleelselt kahel viisil.

"Rahvusvaheline kogukond peab Venemaale märku andma, et viimane on valesti käitunud. Kuid sama oluline on käia ka teist rada, mille abil olla dialoogis," selgitas ta.

Soome presidendi sõnul ka USA Venemaaga kõnelusi rohkem, kui avalikkuses teada on.

Niinistö sõnas, et varem on talle Putiniga kohtumiste asjus saabunud kriitikat Balti riikidest. "Tundub, et nüüd ka Rootsist," nentis ta.

Samas märkis Niinistö, et Venemaaga üritavad viimasel ajal rohkem suhelda ka teised Euroopa poliitikud. "Seda dialoogi tahetakse pidada. Viimati näiteks käis Peterburi majandusfoorumil Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker."

Niinistö rõhutas, et mitte kunagi pole Putiniga vesteldes üritatud Soomet kuidagi survestada. "Nende arutelude raames pole kunagi tõstetud esile soovi, palvet või nõudmist, et Soome muudaks oma poliitikat sanktsioonide asjus või loobuks Krimmi hõivamise või Ida-Ukraina agressiooni hukkamõistmisest."

"Mitte kunagi pole esitatud soove või nõudmisi selles osas, kuidas Soome oma välispoliitikat ajab; või kuidas Soome teeb koostööd Rootsi, Euroopa Liidu või otse USA-ga või arendab NATO-partnerlust," jätkas Soome president.

Kohtumiste jututeemad on Niinistö kinnitusel alati ka varem teada.

"Kõneluste toon on väga selge. Seetõttu saab arutleda või anda edasi sõnumit, kuidas maailm sellest problemaatilisest olukorrast välja tuleb. Küsimus ongi nii lihtsas asjas," lausus Soome riigipea.

Toimetaja: Laur ViirandRail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.Rail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.
Läti seim ratifitseeris Rail Balticu kokkuleppe

Läti seim ratifitseeris Läti, Leedu ja Eesti valitsuste vahelise Rail Balticu raudteeühenduse arendamise kokkuleppe.

Kadri VoorandKadri Voorand
Kadri Voorand kirjutas noorte laulupeoks kooridele kaks uudisteost

2. juulil kõlavad noorte laulu- ja tantsupeol esmakordselt Kadri Voorandi lood "Elu on lootus ja loomine" (sõnad Doris Kareva) segakooride ning "Aga tule" (sõnad Liisa Lotta Tomp neidudekooride esituses.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Joachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondisJoachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondis
TÄNA OTSE | Löw jahib Tšiili vastu sajandat võitu Saksamaa juhendajana

Teises tänases kohtumises ristavad maailmajagude karikaturniiril sarved avavoorus võidukad olnud Saksamaa ja Tšiili. Otseülekanne algab ETV2 eetris kell 20.50. Kommentaatorid Kristjan Kalkun ja Mihkel Uiboleht, stuudios Tarmo Tiisler.

Jaanituli.Jaanituli.
Prognoos: jaanilaupäev möödub jahedalt, aga suurema sajuta

Reedesel võidupühal ja jaanilaupäeval on Eesti kohal jaheda õhumassiga nõrk kõrgrõhuala ning suurema tõenäosusega võib Eesti idaservas hoovihma tulla.

IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.
Lang: anname Araabias edasi Eesti kümne aasta taguseid tublisid saavutusi

IT-ettevõte Nortal asub Araabia Ühendemiraatide föderaalvalitsusele ja Dubai emiraadile valmistama ette seadusandlust e-riigi lahenduste ettevalmistamiseks. Nortali üheks "soovituskirjaks" on Omaani valitsusele tehtud analoogne töö, mille tulemusel see araabiariik sai omale Eestiga sarnased e-riigi lahendused. Uue koostöö lepingute sisu jääb aga konfidentsiaalseks.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Tallinna tehnikaülikooli peahoone.Tallinna tehnikaülikooli peahoone.
Ülikoolid vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes

Nii Tallinna tehnikaülikool, maaülikool kui ka Tallinna ülikool vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes, sest vähenenud on ka keskkoolilõpetajate hulk.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
Regula Paljassaare sadamas.Regula Paljassaare sadamas.
Parvlaev Regula taastusremont sai valmis

Parvlaev Regula läbis põhjaliku remondi - alusel puhastati ja värviti korpus, samuti taastati erinevad masinad ja seadmed.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema