Austria välisminister pakkus välja skeemi, kuidas Venemaa-vastaseid sanktsioone kaotama hakata ({{commentsTotal}})

Austria välisminister Sebastian Kurz aprillis Moskvas kolleeg Sergei Lavroviga kohtumas. Autor: Reuters/Scanpix

Austria välisminister Sebastian Kurz ütles, et Euroopa Liidul on aeg hakata otsima ühist arusaama, kuidas venemaaga suhteid parandada.

"Ma usun, et me peaksime ajapikku jõudma skeemini, kuidas iga Minski rahuleppe tingimuse, iga üksiksammu eest kaotataks vastutasuks sammhaaval sanktsioone," vahendas Reuters Kurzi sõnu Austria ringhäälingu (ORF) vestlussaates.

Ministri arvates oleks see väga tugev signaal, kui selline meede suudetaks lähiajal kokku leppida. "Ma loodan, et see võetaks ka asjakohaselt vastu," lisas Kurz.

Tõenäoliselt käesoleval nädalal arutavad liikmesriikide alalised esindajad Venemaa-vastaseid majandussanktsioone, mille kaotamise on Euroopa Liit sidunud Minski rahuleppe tingimuste täieliku täitmisega Venemaa poolt. Otsus tahetakse teha enne 28.-29. juunini toimuvat Ülemkogu.

Allikate kinnitusel kiidetakse majandussanktsioonide pikendamine poole aasta võrra heaks hoolimata sellest, et mitmed liikmesriigid nagu Kreeka, Itaalia, Ungari ja Slovakkia on sanktsioonide vastu varem sõna võtnud. Hetkel polevat aga ükski riik ametlikult pikendamist pidurdama hakanud ning seega peetakse tõenäoliseks, et mingit vaidlust pikendamise asjus ei teki.

Üheks põhjuseks on ka asjaolu, et Venemaa sanktsioonidega seotud vaidlust ei soovita Suurbritannia referendumi ajal lisamurena esile tõsta.

Täna kogunevad Luxembourg'is Euroopa Liidu välisministrid ja suure tõenäosusega räägitakse ka sellel kohtumisel Vene-sanktsioonide teemal.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.