Rootsi eurosaadik: Brexitist võidaksid tumedad jõud, Putin ja Le Pen oleksid õnnelikud ({{commentsTotal}})

Prantsuse Rahvusrinde juht Marine Le Pen Moskvas Punasel väljakul.
Prantsuse Rahvusrinde juht Marine Le Pen Moskvas Punasel väljakul. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Rootslastest Euroopa Parlamendi saadikuid teeb väga murelikuks Suurbritannia võimalik lahkumine Euroopa Liidust ning nende hinnangul oleks Brexiti näol tegu "tumedate jõudude" võidukäiguga.

"Kui see laviin algab, siis ma ei tea, kus see veel lõppeb," vahendasid The Local ja uudisteagentuur TT Liberaalse Rahvapartei eurosaadiku Jasenko Selimovici sõnu.

Mõõduka Koalitsioonipartei veteranpoliitik Gunnar Hökmark on sarnaselt murelikult seisukohal, sest tema hinnangul saaksid Brexitist tuule tiibadesse "Euroopa kõige tumedamad jõud".

"[Vladimir] Putin oleks väga õnnelik - talle meeldiks näha lõhenenud Euroopat. Ja Marine Le Pen oleks samuti väga õnnelik," nentis ta vihjates Kremli ja Prantsuse Rahvusrinde lähedastele suhetele.

Sotsiaaldemokraadist eurosaadik Marita Ulvskog märkis, et Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust oleks väga valulik ka Rootsi jaoks.

"Halvimal juhul võime me sattuda surve alla ühineda eurotsooniga," sõnas ta. Praegu on nii Rootsi kui ka Suurbritannia Euroopa Liidu liikmed, kuid kummalgi riigil pole samas kavas eurot kasutusele võtta.

Praegu on kahtlevad isegi need poliitikud, kes seni on üsnagi Euroopa Liidu vastaseid seisukohti omanud.

"Meile ei meeldi Euroopa Liit, kuid veel vähem sallime me natsionaliste ja rassiste," ütles Vasakpartei saadik Malin Björk viidates Ühendkuningriigi Iseseisvusparteile (UKIP), mis on EL-ist lahkumise kampaania kandvaks jõuks.

Erakonna Feministlik Initsiatiiv ajaloo esimene eurosaadik Soraya Post kommenteeris praegust olukorda aga järgnevalt: "Ma ei ole küll eriline EL-i sõber, kuid mida kauem ma siin olen olnud, seda rohkem olen ma aru saanud, et see on vajalik rahu, võrdsete õiguste ja soolise võrdsuse tagamiseks."

Ainsana intervjueeritud Rootsi poliitikutest toetas Brexitit paremäärmuslikuks peetud Rootsi Demokraatide saadik Peter Lindgren. "See on põnev aeg. Loomulikult on sellel oma tagajärjed, kui Suurbritannia lahkub, kuid see on nagu iga asjaga - tegeleme sellega siis, kui aeg käes."

Arvamusküsitlused on viimasel ajal näidanud 23. juuni referendumi puhul vägagi erinevaid tulemusi - võitu on prognoositud nii EL-is jätkamise kui ka lahkumise kampaaniale - kuid kindel on see, et tulemus saab olema väga tasavägine.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema