Austerlannalt võeti lapsed ära, sest tema IQ on liiga madal ({{commentsTotal}})

Mänguväljak, foto on illustratiivne.
Mänguväljak, foto on illustratiivne. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Austrias on saanud palju vastukaja juhtum, mille käigus võtsid sotsiaaltöötajad ühelt naiselt ära tema kaks last ja seda põhjusel, et naise intelligentsuskvoot ehk IQ pole piisavalt kõrge. Nüüd on üks Austria tuntumaid advokaate asunud tegutsema, et naisele tema lapsed tagasi saada.

34-aastane Evelin Müller elab maakohas, Alam-Austria liidumaal Statzendorfi asulas. Tal on kaks last, 6 kuu vanune Victoria ja kaheaastane Ryan, kes võeti nüüd emalt ära põhjusel, et naise intelligentsuskvoot on vaid 64 ning sotsiaaltöötajate hinnangul pole naine piisavalt arukas, et laste kasvatamisega toime tulla, vahendas The Local.

Sotsiaaltöötajatel on nüüd kavatsus lapsed kasupere hoole alla anda.

Müllerit asus aga aitama üks laste huvide eest seisev heategevusorganisatsioon Fly, kelle hinnangul polnud otsus Müllerilt lapsed ära võtta õiglane. Fly tegevuse tulemusena on naise õigusi kaitsmas nüüd tipptasemel advokaat Nikolaus Rast.

Esimesel kohtuistungil oli Müller pisarais ning selgitas, et ta ei suuda siiani uskuda, et tema lapsed talt ära võeti.

Naise sõnul öeldi talle vaid seda, et kuna tema IQ on 64, siis ei suuda ta oma laste eest hoolitseda.

Advokaat Rast aga juhtis tähelepanu sellele, et hoolimata madalast intelligentsuskvoodist on naine saanud keskhariduse ning et tal on täielik õigus oma lapsi tagasi nõuda.

Tänapäeval arvutatakse inimese intelligentsuskvoot erinevate testide tulemusena, mediaantulemuseks loetakse 100. Kaks kolmandikku elanikkonnast jääb intelligentsuskvoodi puhul vahemikku 85-115. 5% inimestest ületab 125 punkti piiri, samuti jääb 5% inimestest alla 75 punkti piiri. Intelligentsuskvoodiga 64 või alla selle on üks inimene 122 seast.

Oluline on samas meeles pidada, et intelligentsuskvoot näitab intelligentsuse suhtelist taset ja seetõttu on selle liigset ning sagedast kasutamist otsuste tegemisel ka varem kritiseeritud.

Toimetaja: Laur ViirandMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema