Austerlannalt võeti lapsed ära, sest tema IQ on liiga madal ({{commentsTotal}})

Mänguväljak, foto on illustratiivne. Autor: Postimees/Scanpix

Austrias on saanud palju vastukaja juhtum, mille käigus võtsid sotsiaaltöötajad ühelt naiselt ära tema kaks last ja seda põhjusel, et naise intelligentsuskvoot ehk IQ pole piisavalt kõrge. Nüüd on üks Austria tuntumaid advokaate asunud tegutsema, et naisele tema lapsed tagasi saada.

34-aastane Evelin Müller elab maakohas, Alam-Austria liidumaal Statzendorfi asulas. Tal on kaks last, 6 kuu vanune Victoria ja kaheaastane Ryan, kes võeti nüüd emalt ära põhjusel, et naise intelligentsuskvoot on vaid 64 ning sotsiaaltöötajate hinnangul pole naine piisavalt arukas, et laste kasvatamisega toime tulla, vahendas The Local.

Sotsiaaltöötajatel on nüüd kavatsus lapsed kasupere hoole alla anda.

Müllerit asus aga aitama üks laste huvide eest seisev heategevusorganisatsioon Fly, kelle hinnangul polnud otsus Müllerilt lapsed ära võtta õiglane. Fly tegevuse tulemusena on naise õigusi kaitsmas nüüd tipptasemel advokaat Nikolaus Rast.

Esimesel kohtuistungil oli Müller pisarais ning selgitas, et ta ei suuda siiani uskuda, et tema lapsed talt ära võeti.

Naise sõnul öeldi talle vaid seda, et kuna tema IQ on 64, siis ei suuda ta oma laste eest hoolitseda.

Advokaat Rast aga juhtis tähelepanu sellele, et hoolimata madalast intelligentsuskvoodist on naine saanud keskhariduse ning et tal on täielik õigus oma lapsi tagasi nõuda.

Tänapäeval arvutatakse inimese intelligentsuskvoot erinevate testide tulemusena, mediaantulemuseks loetakse 100. Kaks kolmandikku elanikkonnast jääb intelligentsuskvoodi puhul vahemikku 85-115. 5% inimestest ületab 125 punkti piiri, samuti jääb 5% inimestest alla 75 punkti piiri. Intelligentsuskvoodiga 64 või alla selle on üks inimene 122 seast.

Oluline on samas meeles pidada, et intelligentsuskvoot näitab intelligentsuse suhtelist taset ja seetõttu on selle liigset ning sagedast kasutamist otsuste tegemisel ka varem kritiseeritud.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.