USA kindral Hodges: NATO peab suutma vägesid kiiremini liigutada ({{commentsTotal}})

Kindralleitnant Ben Hodges, USA Euroopa maavägede ülem.
Kindralleitnant Ben Hodges, USA Euroopa maavägede ülem. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA Euroopa maavägede ülem kindralleitnant Ben Hodges ütles BBC saates "Hardtalk", et NATO ei suuda praegu oma vägesid Ida-Euroopas liigutada nii kiiresti kui Venemaa.

"Venelased saavad liigutada suuri üksusi ja suurt hulka tehnikat pikki vahemaid väga kiiresti," nentis Hodges kommenteerides äsja Poolas lõppenud NATO suurõppust Anakonda-16, millest võttis osa 31 000 sõjaväelast Poolast, USA-st ning veel 17 liitlas- ja viiest partnerriigist.

USA kindrali sõnul peab samasugune tegutsemiskiirus olema ka NATO-l. "Kolmepäevase etteteatamisega tuleb meil seda suuta," sõnas ta.

"Asi, mille pärast ma kõige rohkem muretsen, on vaba liikumine. Nende äkkõppused, mida nad korraldavad. Ma olen isiklikult alati üllatunud, kui nad neid korraldavad. Seega te saate aru, miks see mind hirmutab," selgitas Hodges.

Alates 2007. aastast on Venemaa koolitanud oma relvajõude viima läbi "igat sorti operatsioone" ning võimalik kriis võib tuua kaasa ka hübriidsõja elemente, sealhulgas "vastiku küberkeskkonna", lausus kindralleitnant.

Hodges on veendunud, et NATO peab looma "sõjalise Schengeni tsooni", millega antaks 28-liikmelisele alliansile liikumisvabadus. "Venelastel on liikumisvabadus oma riigi piirides. Nad saavad liikuda ükskõik kuhu Venemaa sees, nii kiiresti, kui soovivad," toonitas sõjaväelane.

Põhja-Atlandi nõukogu otsustas eelmisel nädalal suurendada liitlaste kohalolekut regioonis sellega, et Eestisse, Lätti, Leetu ja Poolasse saadetakse igasse riiki pataljoni suurune üksus.

Ida-Euroopas on Hodgesi hinnangul praegu puudu hävituslennukitest ja õhutõrjevõimekusest, kuid NATO heidutust on tugevdamas asjaolu, et USA kavatseb panustada 3,4 miljardit dollarit, et "tehnika tagasi Euroopasse tuua".

"Ma näen Venemaad kui ainsat potentsiaalset ohtu, mis oleks võimeline hävitama USA, Suurbritannia, Saksamaa või ükskõik millise teise riigi. Seda nende tuumaarsenali pärast. Ning nad räägivad tuumarelvadest päris palju," nentis Hodges.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics