Oma tuttava surnuks pussitanud mehe vanglakaristus jäi muutmata ({{commentsTotal}})

Autor: Pärnu Postimees/Scanpix

2014. aasta suvel Tallinnas Lasnamäel oma tuttavale mehele noaga kõhtu löönud ja tema surma põhjustanud mehe vanglakaristus jäi muutmata, sest riigikohus ei võtnud tema kaitsja kaebust arutusele.

Kuna riigikohus Voldemar Pindi (61) kaitsja vandeadvokaat Leelo Viili kaebust ei aruta, siis jäi jõusse mehele tapmise eest mõistetud seitsmeaastane vanglakaristus.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi lõi Voldemar 2014. aasta 25. juuni hilisõhtul Tallinnas ühes Lasnamäe korteris oma tuttavale mehele noaga kõhtu, millega tekitas viimasele raskeid vigastusi.

Kanntanu suri saadud vigastuste tõttu kohapeal.

Politsei võttis Voldemari tapmises kahtlustatuna kinni järgmisel päeval ning prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal ta vahistati.

Karistusseadustik näeb tapmises süüdimõistmisel ette kuue- kuni 15-aastase vangistuse.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.