Strauss-Kahn peab maksma prostitutsioonivastasele MTÜ-le tuhandeid eurosid ({{commentsTotal}})

IMF-i eksjuht Dominique Strauss-Kahn.
IMF-i eksjuht Dominique Strauss-Kahn. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Prantsuse kohus otsustas, et Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) endine juht Dominique Strauss-Kahn peab maksma 10 000 eurot heategevusorganisatsioonile Mouvement du Nid, mis võitleb prostitutsiooniga ja toetab inimkaubanduse ohvreid.

Otsus on seotud kohtuprotsessiga, mille raames süüdistati vilka eraelu tõttu varemgi skandaalidesse sattunud Strauss-Kahni kupeldamises. Kuigi Lille'i kohus mõistis eelmisel aastal Strauss-Kahni orgiapidude juhtumi puhul kupeldamises õigeks, otsustas heategevusorganisatsioon häbistatud ekspoliitiku tsiviilkohtusse kaevata ning eelmise nädala otsuse näol saatis neid ka edu, vahendasid L'Express ja The Local.

Kohus tunnistas, et kuigi Strauss-Kahn polnud kupeldamise korraldajaks, lasus temal moraalne vastutus selle eest, kuidas naisi nimetatud pidudel koheldi. Samuti jõudis kohus veendumusele, et Strauss-Kahn pidi olema teadlik, et tegu on prostitutsiooniga.

"See on selge ja mõjuv kohtuotsus. Otsusega tunnistatakse, et väljaspool otsest kriminaalset kupeldamist, on olemas süsteem, mille puhul on klient selle süsteemi aktiivne osa," kommenteeris heategevusorganisatsiooni advokaat.

Sarnased otsused tehti ka mitmete teiste isikute suhtes, kes olid omal ajal Strauss-Kahniga koos kriminaalkohtu ees.

Strauss-Kahni kaitsjad on algusest peale väitnud, et IMF-i eksjuht ei teadnud, et pidudel osalenud naiste näol oli tegu prostituutidega. Käesolevat otsust on Strauss-Kahnil võimalik veel edasi kaevata ning tema advokaadid peavad sellist sammu võimalikuks. Kaitsjad kavatsevad oma peamise seisukohana rõhutada vastuolu, et kriminaalkohtus õigeks mõistetud mees mõisteti tsiviilkohtus sisuliselt sama asja eest süüdi.

Käesoleval aastal kiitsid Prantsuse rahvasaadikud heaks seaduse, millega karistatakse edaspidi prostituutide kliente rahatrahviga.

Toimetaja: Laur ViirandViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema