Strauss-Kahn peab maksma prostitutsioonivastasele MTÜ-le tuhandeid eurosid ({{commentsTotal}})

IMF-i eksjuht Dominique Strauss-Kahn. Autor: SIPA/Scanpix

Prantsuse kohus otsustas, et Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) endine juht Dominique Strauss-Kahn peab maksma 10 000 eurot heategevusorganisatsioonile Mouvement du Nid, mis võitleb prostitutsiooniga ja toetab inimkaubanduse ohvreid.

Otsus on seotud kohtuprotsessiga, mille raames süüdistati vilka eraelu tõttu varemgi skandaalidesse sattunud Strauss-Kahni kupeldamises. Kuigi Lille'i kohus mõistis eelmisel aastal Strauss-Kahni orgiapidude juhtumi puhul kupeldamises õigeks, otsustas heategevusorganisatsioon häbistatud ekspoliitiku tsiviilkohtusse kaevata ning eelmise nädala otsuse näol saatis neid ka edu, vahendasid L'Express ja The Local.

Kohus tunnistas, et kuigi Strauss-Kahn polnud kupeldamise korraldajaks, lasus temal moraalne vastutus selle eest, kuidas naisi nimetatud pidudel koheldi. Samuti jõudis kohus veendumusele, et Strauss-Kahn pidi olema teadlik, et tegu on prostitutsiooniga.

"See on selge ja mõjuv kohtuotsus. Otsusega tunnistatakse, et väljaspool otsest kriminaalset kupeldamist, on olemas süsteem, mille puhul on klient selle süsteemi aktiivne osa," kommenteeris heategevusorganisatsiooni advokaat.

Sarnased otsused tehti ka mitmete teiste isikute suhtes, kes olid omal ajal Strauss-Kahniga koos kriminaalkohtu ees.

Strauss-Kahni kaitsjad on algusest peale väitnud, et IMF-i eksjuht ei teadnud, et pidudel osalenud naiste näol oli tegu prostituutidega. Käesolevat otsust on Strauss-Kahnil võimalik veel edasi kaevata ning tema advokaadid peavad sellist sammu võimalikuks. Kaitsjad kavatsevad oma peamise seisukohana rõhutada vastuolu, et kriminaalkohtus õigeks mõistetud mees mõisteti tsiviilkohtus sisuliselt sama asja eest süüdi.

Käesoleval aastal kiitsid Prantsuse rahvasaadikud heaks seaduse, millega karistatakse edaspidi prostituutide kliente rahatrahviga.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.