NATO kindrali sõnul ei ole Venemaast Baltimaadele ähvardavat ohtu ({{commentsTotal}})

NATO liikmesriikide lipud Brüsselis peakontori ees.
NATO liikmesriikide lipud Brüsselis peakontori ees. Autor/allikas: Francois Lenoir/Reuters/Scanpix

NATO ei kaalu praegusest plaanist suuremat vägede koondamist Ida-Euroopasse ja Balti riikidesse, sest Venemaa ei kujuta otsest ähvardavat ohtu, ütles NATO sõjaväekomitee juht, kindral Petr Pavel.

NATO kavatseb paigutada pataljoni suurused üksused Poolasse ja Balti riikidesse, vahendas Reuters.

Tegemist on osaga laiemast heidutusest, mis kiidetakse heaks 8. juulil Varssavis toimuval NATO tippkohtumisel.

Kindral Pavel ütles, et pataljonide paigutus Baltimaadesse ja Poolasse on pigem poliitiline heidutus kui sõjaline. Suuremaid jõude tema sõnul praegu vaja pole.

"Olulise sõjalise jõu paigutamist ei kaaluta. NATO eesmärk ei ole luua sõjalist barjääri ulatusliku Venemaa agressiooni vastu, sest selline agressioon ei ole päevakorras ja ükski luurehinnang ei viita sellele," rääkis Pavel pressikonverentsil.

Samas lisas ta, et Venemaa ohtu ei saa ka välistada.

Balti riigid ja Poola kardavad, et NATO plaan on liiga väike ja sümboolne, et Venemaad heidutada.

Toimetaja: Merili NaelOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema