Kohus: liiklustülis kurika näitamine võib olla kuritegu ({{commentsTotal}})

Intsident Autor: Kuvatõmmis
{{1466482507000 | amCalendar}}

Harju maakohus leidis tänases otsuses, et Tallinnas Lasnamäe kanalis eelmise kuu alguses liiklustülis oma sõnadele kaalu andmiseks tüli teisele poolele kurikat näidanud mehe tegevus võib vastata avaliku korra raske rikkumise kuriteole.

Kohus tühistas selles osas Urmase (42) väärteos menetluse ning saatis materjalid politseile uue menetlusotsuse tegemiseks. Samas karistas kohus Urmast liiklusväärtegude eest temalt juhtimisõiguse äravõtmisega kaheks kuuks.

Kohtu hinnangul ei ole kurikaga ähvardamise episoodis tegemist mitte väärteoga, vaid teos on tuvastatud kuriteo tunnused, mistõttu kohus tagastab toimiku menetluse jätkamiseks.

Kohus asus seisukohale, et videosalvestis kurikaga raevutsemise episoodist ei ole monteeritud, töödeldud ega lavastatud.

Kohus ei nõustunud ka Urmase väitega, et kaks juhtumi tunnistajat valetavad.

Juuni alguses leidis politsei, et Urmase süü väärteos on tõendatud ning teda tuleks karistada 15-päevase arestiga ning võtma temalt viieks kuuks ära juhtimisõiguse.

Mai alguses levis sotsiaalmeedias auto pardakaameraga tehtud video, millelt on näha, kuidas ühe sõiduki juht tekitab liiklusohtliku olukorra, peatab seejärel sõiduki, võtab autost kurika ja hakkab enda taga peatunud juhiga kurjustama.

Põhja prefektuuri pressiesindaja Helen Uldrich märkis toona, et politsei tuvastas liiklustülis osalenud ning esitas neist ühe väärteomaterjalid kohtule.

Väärteoprotkolli kohaselt toimus intsident Urmase ja ühe teise juhi vahel 5. mail kell 17 Tallinnas Laagna teel.

Politsei andmetel reastus Urmas oma Kia Sorentoga paremale sõidurajale andmata kohustuslikku suunamärguannet, ületas pidevjoont ja ei veendunud manöövri ohutuses. Urmas reastus ette Volkswagen Passatile, pidurdas järsult ja peatas oma sõiduki keset sõidurada tekitades liiklusohtliku olukorra, kuna Volkswagen Passati juht oli sunnitud ohu ja kokkupõrke vältimiseks järsult pidurdama ja peatuma.

Politsei märkis, et Urmas peatas oma Kia kohas, kus peatatud sõiduk tegi võimatuks teiste sõidukite liikumise.

Seejärel väljus Urmas autost ja võttis sealt oma sõnadele kaalu andmiseks kaasa pesapallikurika ning sõneles tema taga peatunud Volkswagen Passati juhiga. Intsidendi jäädvustas Volkswageni pardakaamera.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.