Uuring: rahvas ei taha presidendiks Savisaart ega Helmet ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kui Eesti presidendi valiks rahvas ja poolthääle asemel saaks anda vastuhääle, siis saaks enim vastuhääli Keskerakonna juht Edgar Savisaar.

Savisaare vastu andis hääle 51 protsenti 1375-st inimesest, kes vastasid Postimehe tellimusel uuringufirma TNS Emori küsimusele "Kes ei tohiks saada presidendiks?".

Eestlastest vastajatest 71 protsenti ei kujuta ette Savisaart presidendina ning muust rahvusest vastajate seas on see üheksa protsenti, Savisaare vastu on 58 protsenti kuni 35-aastastest vastajatest ja 44 protsenti üle 50-aastastest.

Vastumeelsus Savisaare suhtes on suurem jõukamate ja haritumate seas ning Tallinnas, kus Savisaar on kõrvaldatud linnapea ametist kahtlustatuna altkäemaksu võtmises, ei taha teda presidendina näha 43 protsenti vastajatest.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna presidendikandidaati Mart Helmet ei taha presidendina näha 23 protsenti vastajatest, Siim Kallast 22 protsenti, Mailis Repsi 12 protsenti, Indrek Tarandit ja Peeter Erntisat üheksa protsenti ning Urmas Paeti, Marina Kaljuranda ja Eiki Nestorit kõiki seitse protsenti, Kersti Kaljulaidi kuus protsenti, Jaak Jõerüüti viis protsenti ning Jüri Luike ja Allar Jõksi kolm protsenti vastanutest.

7.-14. juunini küsitleti 1375 inimest vanuses 15-74.

Toimetaja: Marek KuulPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics