Uuring: rahvas ei taha presidendiks Savisaart ega Helmet ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Kui Eesti presidendi valiks rahvas ja poolthääle asemel saaks anda vastuhääle, siis saaks enim vastuhääli Keskerakonna juht Edgar Savisaar.

Savisaare vastu andis hääle 51 protsenti 1375-st inimesest, kes vastasid Postimehe tellimusel uuringufirma TNS Emori küsimusele "Kes ei tohiks saada presidendiks?".

Eestlastest vastajatest 71 protsenti ei kujuta ette Savisaart presidendina ning muust rahvusest vastajate seas on see üheksa protsenti, Savisaare vastu on 58 protsenti kuni 35-aastastest vastajatest ja 44 protsenti üle 50-aastastest.

Vastumeelsus Savisaare suhtes on suurem jõukamate ja haritumate seas ning Tallinnas, kus Savisaar on kõrvaldatud linnapea ametist kahtlustatuna altkäemaksu võtmises, ei taha teda presidendina näha 43 protsenti vastajatest.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna presidendikandidaati Mart Helmet ei taha presidendina näha 23 protsenti vastajatest, Siim Kallast 22 protsenti, Mailis Repsi 12 protsenti, Indrek Tarandit ja Peeter Erntisat üheksa protsenti ning Urmas Paeti, Marina Kaljuranda ja Eiki Nestorit kõiki seitse protsenti, Kersti Kaljulaidi kuus protsenti, Jaak Jõerüüti viis protsenti ning Jüri Luike ja Allar Jõksi kolm protsenti vastanutest.

7.-14. juunini küsitleti 1375 inimest vanuses 15-74.

Toimetaja: Marek KuulMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.