Elektrilevi ostab rohkem kui 9,7 miljoni euro eest trafosid ({{commentsTotal}})

Trafo Autor: Elektrilevi

Elektrilevi allkirjastas lepingud jaotustrafode ning nende juurde kuuluvate lisaseadmete ostmise, ladustamise ja logistika hankimiseks. Viieks aastaks sõlmitavate raamlepingute maksumuseks kujunes ligi 9,75 miljonit eurot.

„Uute trafode peamine eelis on, et senisest vähem elektrivõrku läbivast elektrienergiast muundub soojuseks ning seetõttu väheneb elektrivõrgu energiakadu,“ tõi uute seadmete eelised välja Elektrilevi ehitusosakonna juhataja Kristo Külljastinen. Arvestades, et 58 protsenti elektrivõrgust paikneb hajaasustuses on eriti oluline, et vähese tarbimise korral aitavad uued trafod vähendada kadusid kuni veerandi võrra.

Trafode hange toimus kahes osas ja lepingud sõlmiti eraldi 30-100 kVA ja 160-1000 kVA võimsustega trafode hankimiseks. Kokku osales ja kvalifitseerus hankele 12 taotlejat ja pakkumise tegi 7 ettevõtet. Hanke võitsid ja lepingud sõlmiti 30-100 kVA trafode ostmiseks OÜ Baltros GEM Grupi ja UAB "Ekobana"-ga ning võimsamate trafode osas tegi parima pakkumise AS Onninen.

Elektrilevi sõlmis võitajatega viie aasta pikkuse raamlepingu 3+2 põhimõttel. Viieaastase perioodi jooksul hangib võrguettevõte lepingupartneritelt hinnanguliselt üle 2500 keskpinge trafo.

Trafod on elektrivõrguseadmed, mis muundavad kõrgema pinge madalamaks ning ühendavad erineva pingega võrguosad ühiseks elektrivarustussüsteemiks.

Eesti suurim jaotusvõrguettevõte Elektrilevi hangib parima hinna ja kvaliteedi saamiseks materjale ja elektrivõrgu töid elektritööde firmadelt üle Eesti. Ettevõttel on lepingud ligikaudu 70 partnerfirmaga.

Toimetaja: Marek Kuul{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised