Elektrilevi ostab rohkem kui 9,7 miljoni euro eest trafosid ({{commentsTotal}})

Trafo
Trafo Autor/allikas: Elektrilevi

Elektrilevi allkirjastas lepingud jaotustrafode ning nende juurde kuuluvate lisaseadmete ostmise, ladustamise ja logistika hankimiseks. Viieks aastaks sõlmitavate raamlepingute maksumuseks kujunes ligi 9,75 miljonit eurot.

„Uute trafode peamine eelis on, et senisest vähem elektrivõrku läbivast elektrienergiast muundub soojuseks ning seetõttu väheneb elektrivõrgu energiakadu,“ tõi uute seadmete eelised välja Elektrilevi ehitusosakonna juhataja Kristo Külljastinen. Arvestades, et 58 protsenti elektrivõrgust paikneb hajaasustuses on eriti oluline, et vähese tarbimise korral aitavad uued trafod vähendada kadusid kuni veerandi võrra.

Trafode hange toimus kahes osas ja lepingud sõlmiti eraldi 30-100 kVA ja 160-1000 kVA võimsustega trafode hankimiseks. Kokku osales ja kvalifitseerus hankele 12 taotlejat ja pakkumise tegi 7 ettevõtet. Hanke võitsid ja lepingud sõlmiti 30-100 kVA trafode ostmiseks OÜ Baltros GEM Grupi ja UAB "Ekobana"-ga ning võimsamate trafode osas tegi parima pakkumise AS Onninen.

Elektrilevi sõlmis võitajatega viie aasta pikkuse raamlepingu 3+2 põhimõttel. Viieaastase perioodi jooksul hangib võrguettevõte lepingupartneritelt hinnanguliselt üle 2500 keskpinge trafo.

Trafod on elektrivõrguseadmed, mis muundavad kõrgema pinge madalamaks ning ühendavad erineva pingega võrguosad ühiseks elektrivarustussüsteemiks.

Eesti suurim jaotusvõrguettevõte Elektrilevi hangib parima hinna ja kvaliteedi saamiseks materjale ja elektrivõrgu töid elektritööde firmadelt üle Eesti. Ettevõttel on lepingud ligikaudu 70 partnerfirmaga.

Toimetaja: Marek KuulPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics