Briti ajalehed valivad ELi referendumi eel pooli ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: AFP/Scanpix

Suurbritannias on Euroopa Liidu referendumini jäänud vaid mõni päev ning avalikult on oma poole valinud ka riigi ajalehed, lootes sel viisil praegu väga tasavägist debatti mõjutada.

Ajaleht Times toetab ELi jäämist ja selle laupäevase numbri esikaanelugu kandis pealkirja "Miks on [ELi] jäämine Suurbritanniale parim", vahendas Reuters.

"Kõike arvesse võttes usume, et Suurbritanniale oleks kasulikum reformidele uut hoogu anda ELis olles kui et liidust väljaspool uuesti alustada," seisis ajalehe juhtkirjas.

Sellega asus Rupert Murdochile kuuluv Times teise kahe meediamagnaadile kuuluva ajalehe vastasleeri. Nimelt pooldavad The Sun ja The Sunday Times mõlemad Brexitit ehk Euroopa Liidust lahkumist.

Briti parempoolne ajaleht Mail on Sunday on käivitanud kampaania ELi jäämise toetuseks, rõhutades, et Suurbritannia on ELis turvalisem, vabam ja jõukam. Ka vasakpoolsete vaadetega Daily Mirror kannustab lugejaid Euroopa Liitu jäämist toetama, väljaande hinnangul on neljapäevane referendumipäev Suurbritannia jaoks nagu lahing ja võimalus, mida tuleb ette vaid kord elus. Liitu jäämine muudab Daily Mirrori teatel Suurbritannia turvalisemaks ja paneb riigi majanduse kindlamale alusele.

Brittide juhtiv majandusajaleht The Financial Times toetab samuti ELi jäämist. "Me oleme Suurbritannia. Me peame andma oma panuse jõukama ja turvalisema maailma loomiseks. Otsus peab olema jäämise kasuks," kirjutas leht.

ELi jäämist toetavad ka Guardiani meediagruppi kuuluvad Observer ja Guardian.

Lahkumise toetajate leeri kuulub aga riigi müüdavaim ajaleht The Sun. "Peame end diktaatorlikust Brüsselist vabaks päästma," kirjutas 1,7 miljoni lugejaga tabloid, mille paljud lugejad arvamusküsitluste järgi niigi Brexitit pooldavad.

The Sunday Times leiab samuti, et lahkumine aitaks riigis suuremaid reforme teha. "See hääletus võib olla ainus võimalus, mis meil kunagi tuleb, et peatada marss Euroopa tsentraliseerimise projekti suunas," seisis lehes.

Konservatiivse The Sunday Telegraphi teatel kuulub Euroopa Liit minevikku ning seetõttu tuleks sealt välja astuda. Ka The Daily Telegraph avaldas eile oma seisukoha: EList tuleb lahkuda ning lõigata kasu uutest avanevatest võimalustest.

Suurbritannia ELi referendum toimub ülehomme, 23. juunil.

Toimetaja: Karin KoppelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics