Briti ajalehed valivad ELi referendumi eel pooli ({{commentsTotal}})

Autor: AFP/Scanpix

Suurbritannias on Euroopa Liidu referendumini jäänud vaid mõni päev ning avalikult on oma poole valinud ka riigi ajalehed, lootes sel viisil praegu väga tasavägist debatti mõjutada.

Ajaleht Times toetab ELi jäämist ja selle laupäevase numbri esikaanelugu kandis pealkirja "Miks on [ELi] jäämine Suurbritanniale parim", vahendas Reuters.

"Kõike arvesse võttes usume, et Suurbritanniale oleks kasulikum reformidele uut hoogu anda ELis olles kui et liidust väljaspool uuesti alustada," seisis ajalehe juhtkirjas.

Sellega asus Rupert Murdochile kuuluv Times teise kahe meediamagnaadile kuuluva ajalehe vastasleeri. Nimelt pooldavad The Sun ja The Sunday Times mõlemad Brexitit ehk Euroopa Liidust lahkumist.

Briti parempoolne ajaleht Mail on Sunday on käivitanud kampaania ELi jäämise toetuseks, rõhutades, et Suurbritannia on ELis turvalisem, vabam ja jõukam. Ka vasakpoolsete vaadetega Daily Mirror kannustab lugejaid Euroopa Liitu jäämist toetama, väljaande hinnangul on neljapäevane referendumipäev Suurbritannia jaoks nagu lahing ja võimalus, mida tuleb ette vaid kord elus. Liitu jäämine muudab Daily Mirrori teatel Suurbritannia turvalisemaks ja paneb riigi majanduse kindlamale alusele.

Brittide juhtiv majandusajaleht The Financial Times toetab samuti ELi jäämist. "Me oleme Suurbritannia. Me peame andma oma panuse jõukama ja turvalisema maailma loomiseks. Otsus peab olema jäämise kasuks," kirjutas leht.

ELi jäämist toetavad ka Guardiani meediagruppi kuuluvad Observer ja Guardian.

Lahkumise toetajate leeri kuulub aga riigi müüdavaim ajaleht The Sun. "Peame end diktaatorlikust Brüsselist vabaks päästma," kirjutas 1,7 miljoni lugejaga tabloid, mille paljud lugejad arvamusküsitluste järgi niigi Brexitit pooldavad.

The Sunday Times leiab samuti, et lahkumine aitaks riigis suuremaid reforme teha. "See hääletus võib olla ainus võimalus, mis meil kunagi tuleb, et peatada marss Euroopa tsentraliseerimise projekti suunas," seisis lehes.

Konservatiivse The Sunday Telegraphi teatel kuulub Euroopa Liit minevikku ning seetõttu tuleks sealt välja astuda. Ka The Daily Telegraph avaldas eile oma seisukoha: EList tuleb lahkuda ning lõigata kasu uutest avanevatest võimalustest.

Suurbritannia ELi referendum toimub ülehomme, 23. juunil.

Toimetaja: Karin KoppelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.