Kallasel on 26 toetusallkirja koos, et valimiskogus üles seatud saada ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Reformierakonna auesimehe Siim Kallase soovib presidendikandidaadina üles seada valijameeste kogus 26 omavalitsusjuhti.

Oma pöördumises tõid omavalitsusjuhid välja, et Eesti vajab presidenti, kellel on laialdased kogemused rahvusvahelisest suhtlusest ning kes on osalenud Euroopa majanduslike ja poliitiliste protsesside juhtimisel.

„Vajame intellektuaalselt võimekat presidenti, kes suudab avardada meie arvamusruumi ning tuua siseriiklikesse aruteludesse euroopalikku tunnetust. Eeltoodust lähtuvalt soovime seada Siim Kallase kandidatuuri valijameeste kogus üles, kui presidendi valimine riigikogus ebaõnnestub,” kinnitasid omavalitsusjuhid.

Avaldusele on alla kirjutanud: Andrus Eensoo, Sirje Endre, Priit Enok, Kalle Jents, Peeter Kallas, Andrei Korobeinik, Art Kuum, Harri Lepamets, Hannes Maasel, Tanel Mõistus, Tarmo Mänd, Jüri Ojasoo, Eve Okas, Anne Paas, Üllar Padari, Kuldar Paju, Priit Palmet, Jüri Päll, Aivar Rosenberg, Uuno Siitoja, Aleksei Shatov, Jaanus Tamkivi, Tõnu Traks, Toomas Tõnise, Artur Valk, Meelis Välis.

Samas tuleb märkida, et sugugi mitte kõik neist ei pruugi saada valijameheks, sest nimekirjas on ka omavalitsuste opositsioonide esindajaid või mitu esidajat ühest ja samast omavalitsusest. Potentsiaalseid valijamehi on loendist alla 20.

Siim Kallase sõnul on tal hea meel näha, et omavalitsusjuhtide tasandil on tema presidendiks kandideerimisele tugev toetus olemas.

„Olen tänulik neile, kes on initsiatiivi üles näidanud ning minu kandidatuurile üle Eesti toetust kogunud. Olen arvestanud võimalusega, et presidendivalimised jõuavad valijameeste kogusse ning mina ja minu toetajad oleme selleks valmis. Loomulikult ootan enne edasiste sammude astumist ära koduerakonna lõpliku seisukoha presidendikandidaadi osas,” ütles Kallas.

Kallas on olnud Eesti Panga president, välisminister, rahandusmister ja peaminister. Aastatel 2004–2014 oli ta Euroopa Komisjoni asepresident.

Kallas teatas soovist kandideerida järgmiseks Eesti presidendiks 16. aprillil Rahvusooper Estonia kammersaalis peetud kõnes.

Reformierakond pole seni veel otsustanud, keda oma kandidaadina üles seada. Peale Kallase kaalub erakond veel praegu erakonda mittekuuluva, kuid sellega liituda lubanud välisministri Marina Kaljuranna ning europarlamendi saadiku Urmas Paeti kandidatuure.

Kui presidendivalimised lähevad valimiskokku, on kandidaadi ülesseadmiseks vajalik vähemalt 21 valijamehe toetus.

Toimetaja: Priit LutsVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.