Austria kohus vaeb presidendi kordusvalimiste korraldamist ({{commentsTotal}})

Austria konstitutsioonikohtu liikmed enne esimest istungit presidendi kordusvalimiste küsimuses.
Austria konstitutsioonikohtu liikmed enne esimest istungit presidendi kordusvalimiste küsimuses. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Austria konstitutsioonikohtus algas eile neli päeva vältav istung, kus otsustatakse, kas mais toimunud presidendivalimised tuleb valimispettuste tõttu uuesti läbi viia.

Paremäärmusliku Austria Vabaduspartei kandidaat Norbert Hofer kaotas presidendivalimistel vastaskandidaadile, roheliste ridadesse kuuluvale Alexander Van der Bellenile kõigest veidi üle 30 000 häälega. Partei kaebuse kohaselt avati aga tuhanded hääletussedelid liiga vara ja selleks mitte volitatud isikute poolt, vahendas BBC.

Austria valimiskomisjon on teatanud, et tuginedes riigi 117 valimisringkonna andmetele ei ole kordusvalimised vajalikud. Austria ringhäälingu (ORF) teatel on aga mõned vaatlejad vande all öelnud, et kuigi nad valimistulemustele allkirja andsid, esines tegelikult mõningaid rikkumisi.

Vabaduspartei esitas kohtule 152-leheküljelise toimiku ning neljapäevasel avalikul istungil annab ütlusi umbes 90 tunnistajat. Partei väitel loeti hääli lubatust varem 84 valimisringkonnas ja valimiskastid avati enneaegu 17 piirkonnas. Partei kaebuse kohaselt loeti lubatust varem lausa 573 000 häält.

Eelmisel nädalal ütles Viini ülikooli professor, põhiseaduse asjatundja Theo Öhlinger, et vabaduspartei kaebus on väga tõsine ning kordusvalimised on võimalikud.

Kohus peaks otsuse tegema enne 8. juulit, mil president ametisse vannutatakse.

Toimetaja: Karin KoppelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics