USA senatis kukkusid läbi tulirelvapiirangute eelnõud ({{commentsTotal}})

Relvavastased meeleavaldajad Kapitooliumil. Autor: AFP/Scanpix

USA senatis ei suutnud esmaspäeval 60 saadiku toetust koguda ei vabariiklaste ega demokraatide eraldi esitatud eelnõud, millega taheti tugevdada tulirelvade ostmiseks vajalikke taustauuringuid ning kehtestada muid tulirelvapiiranguid.

Mõlemad erakonnad esitasid oma ettepanekud meetmete rakendamiseks, millega taheti takistada tulirelvade jõudmist terroristide kätte ning tugevdada ostmisel tehtavaid taustakontrolle.

Vabariiklaste taustakontrollikava poolt hääletas 53 ja vastu 47 senaatorit. Demokraatide kava poolt hääletas 44 ja vastu 56 senaatorit. Kavaga edasiliikumiseks läks vaja 60 senaatori toetust.

Saadikute seisukohad jagunesid enamjaolt parteiliselt ning mõlemad erakonnad süüdistasid üksteist paindumatuses. Demokraatide hinnangul polnud vabariiklaste ettepanekud piisavalt jõulised, vabariiklased pidasid demokraatide kava liiga piiravaks.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.