Otepää volikogu avaldas esimehele Kuldar Veerele umbusaldust ({{commentsTotal}})

Kuldar Veere.
Kuldar Veere.

Otepää vallavolikogu avaldas esmaspäeval umbusaldust volikogu esimehele Kuldar Veerele ja kuni uue esimehe valimiseni juhib volikogu selle vanim liige Rein Vikard.

15 saadikust kaheksa hääletas Veerele umbusalduse avaldamise poolt. "Hääletamine lõppes nii nagu oli arvata," sõnas Veere BNS-ile.

Veere sõnul valitakse uus volikogu esimees ilmselt suvisel erakorralisel istungil, mille aega praegu veel määratud pole.
"Korraline istung toimub augustis, aga ma arvan, et enne seda toimub mõni erakorraline istung, kui selleks avaldatakse soovi," sõnas ta.

Tagandatud volikogu esimees avaldas arvamust, et ilmselt muutub ka vallavalitsuse koosseis. "Aga kuidas, seda praegu ei tea," lisas ta.

Valimisliitu (VL) Otepää Kodanik kuuluv Veere ütles BNS-ile, et "avalikult on umbusalduse avaldamise taga VL-id Meie Kodu ja Otepää ehk Siim Kalda ja Jaanus Raidal, kuid tegelikult on umbusalduse taga Reformierakonna sees käiv võitlus".

"Tegelik poliitiline võitlus käib siin hoopis Reformierakonna sees. Ütleme nii, et umbusaldus oli Reformierakonna liikme Aivar Nigoli kättemaks, kes kunagi oli siinse piirkonna pikaajaline juht ja on nüüd tagandatud ja ta pole üheski juhtorganis," rääkis Veere.

"Kui võtame faktid ette, siis selles valimistsüklis on see juba kolmas umbusaldus. Kõigi kolme taga on olnud Aivar Nigol. Siim Kalda ja Jaanus Raidal on ainult kahe taga olnud. Nii, et see kõige suurem ebastabiilsuse tekitaja on siin Aivar Nigol," rääkis Veere.

Meie Kodu ja Otepää volikogu liikmed esitasid mais Veerele umbusaldusavalduse. Nad asusid seisukohale, et Veere ei saa volikogu juhtimisega kaasnevate kohustuste täitmisega hakkama ning ohtu on seatud Otepää valla haldussuutlikkuse lähitulevikus.

Veerele heideti ette suutmatust juhtida ühinemisläbirääkimisi ja tegutsemist omavoliliselt enda pädevuse piire eirates. Veere on suutnud viie kuuga korraldada vaid kaks kokkusaamist nende naaberomavalitsustega, kellele tehti möödunud aasta detsembris ettepanek alustada ühinemisläbirääkimisi.

Sisulisi läbirääkimisi ei ole hakatud senini pidama. Samuti venitas Veere eelnõu ettevalmistamisega, millega võeti aprillikuu volikogu istungil vastu Sangaste Valla ettepanek alustada ka nende poolt etteseatud valdadega ühinemisläbirääkimisi. See kõik on seadnud ohtu Otepää valla haldussuutlikkuse lähi- ja pikemas tulevikus.

Lisaks on Veere süsteemselt ja pidevalt eiranud seaduse poolt ette nähtud võimude lahususe printsiipi ning regulaarselt jaganud korraldusi, soovitusi ja käske valla ametkonnale. See omakorda on pärssinud vallavalitsuse ja ametnike normaalset tööd. Normaalseks ei saa lugeda olukorda, kui Otepää Vallavolikogu esimees Kuldar Veere uurib AS Otepää Veevärk nõukogu liikmete käest võimalust hakata ise AS Otepää Veevärk juhatajaks.

Avalduse esitajad leiavad, et hoolimata kehtivast koalitsioonilepingust, mis näeb ette analüüsi ja kava uue lasteaia projekti muutmiseks ja hoone ehitamiseks, ei ole seda tänaseni tehtud. Otepää Lasteaia teemaga ei ole tegeletud ning see omakorda pärsib Otepää valla terviklikku arengut juba täna ja edaspidi ka tulevikus. Otepää Lasteaia põhihoone Pähklike on juba aastaid tagasi jõudnud olukorda, kus see ei vasta enam kaugeltki tänapäeva lasteaaia tingimustele.

Samuti vajab Otepääl renoveerimist ka soojatootmine. Otepää Vallavolikogu esimees Kuldar Veere on volikogule menetlemiseks ja vastuvõtmiseks sellel aastal juba kaks soojamajanduse arengukava saatnud. Arengukava aga ei ole selline dokument, mida muuta iga kahe kuu tagant – eriti veel sellepärast, kui kellegi subjektiivsel hinnangul ei ole mingi konkreetne arengusuund piisavalt domineeriv. Tekkinud on olukord, kus veebruari kuu volikogu istungil võeti vastu arengudokument, mis oli koostatud spetsialistide poolt ning aprilli kuus juba selle muudetud versioon.

Kusjuures muudatuste tegijad ei olnud enam need spetsialistid, kes koostasid esialgse variandi, aga näiliselt on selline mulje jäetud. See omakorda on viinud olukorrani, kus viimati vastuvõetud soojamajanduse arengukava ei pruugi olla seadusega kooskõlas.

Umbusalduse esitajad leidsid, et Veere on kaotanud igasuguse usalduse volikogu esimehe ning eelarve-, majandus- ja turismikomisjoni aseesimehena ning antud olukorras ei saa enam olla võimalik tema jätkamine nendel juhtkohtadel.

Toimetaja: Priit LutsMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema