Arvamusküsitlused näitavad brittide nappi kaldumist ELi jäämise poole ({{commentsTotal}})

Euroopa Liitu jäämist toetavad britid üleeile Londonis.
Euroopa Liitu jäämist toetavad britid üleeile Londonis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Neljapäevase referendumi eel näitavad Suurbritannias korraldatud arvamusküsitlused, et britid on napilt kaldumas Euroopa Liitu jäämise poole.

10.-16. juunil korraldatud üheksast arvamusküsitlusest seitsme puhul oli vastanute seas rohkem EList lahkuda soovijaid, kui sinna jäämise toetajaid. Eile ajalehe The Daily Telegraph tellimusel uuringufirma ORB korraldatud telefoniküsitluses toetas aga ELi jäämist 53 protsenti ja lahkumist 46 protsenti vastanutest, vahendas Reuters.

"ORBi viimatises ja kõige viimases arvamusküsitluses näitavad kõik märgid, et referendumitulemus on tõesti piiripealne," nentis mullustel valimistel konservatiivset parteid nõustanud poliitikastrateeg Lynton Crosby.

Ajalehe Times tellimusel YouGovi korraldatud veebiküsitluses, mille tulemused avaldati samuti eile õhtul, toetas EList lahkumist 44 ja sinna jäämist 42 protsenti vastanutest. Üheksa protsenti vastanuist ei teadnud, kuidas nad hääletavad, ja neli protsenti ei kavatse referendumil osaleda.

Sotsiaaluuringutele keskendunud ettevõtte NatCen küsitlus, mis viidi läbi veebis ja telefonitsi 16. maist 12. juunini, andis tulemuseks 53 protsenti jäämise ja 47 protsenti lahkumise poolt.

Ajalehe Mail on Sunday tellimusel uuringufirma Survation läbi viidud telefoniküsitlusel selgus, et ELi jäämist toetab 45 ja lahkumist 42 protsenti britte. Sama ettevõtte varasema, 16. juunil avaldatud küsitluse tulemuste järgi oli aga ELi toetajate ja selle vastaste arv täpselt vastupidine.

Strathclyde'i ülikooli uuringuekspert John Curtice ütles, et pole selge, kas selline muutus võis tuleneda innukalt ELi jäämist toetanud parlamendisaadiku Jo Coxi tapmise järel Brexiti-kampaaniat tabanud kriitikatulvast.

Enne neljapäevast referendumit peaks avaldatama veel kuue arvamusküsitluse tulemused. YouGov avaldab referendumipäeval tehtava küsitluse tulemused õhtul kell 21 pärast hääletuse lõppemist.

Kihlveokontor Betfair annab ELi jäämisele panustajatele praegu 75protsendilise võiduvõimaluse, alles eelmisel nädalal oli see 59 protsenti.

Toimetaja: Karin KoppelLunavararünnak.Lunavararünnak.
Maailmas levib ulatuslik lunavararünnak

Mitmed suurfirmad üle maailma on teatanud lunarahanõudega küberrünnakust, alguses levis viirus Euroopas, kuid juba on teateid ka USA ettevõtetest. RIA andmetel ei ole Eestit rünne esialgu tabanud.

Uuendatud: 21:11 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics