Arvamusküsitlused näitavad brittide nappi kaldumist ELi jäämise poole ({{commentsTotal}})

Euroopa Liitu jäämist toetavad britid üleeile Londonis. Autor: Reuters/Scanpix

Neljapäevase referendumi eel näitavad Suurbritannias korraldatud arvamusküsitlused, et britid on napilt kaldumas Euroopa Liitu jäämise poole.

10.-16. juunil korraldatud üheksast arvamusküsitlusest seitsme puhul oli vastanute seas rohkem EList lahkuda soovijaid, kui sinna jäämise toetajaid. Eile ajalehe The Daily Telegraph tellimusel uuringufirma ORB korraldatud telefoniküsitluses toetas aga ELi jäämist 53 protsenti ja lahkumist 46 protsenti vastanutest, vahendas Reuters.

"ORBi viimatises ja kõige viimases arvamusküsitluses näitavad kõik märgid, et referendumitulemus on tõesti piiripealne," nentis mullustel valimistel konservatiivset parteid nõustanud poliitikastrateeg Lynton Crosby.

Ajalehe Times tellimusel YouGovi korraldatud veebiküsitluses, mille tulemused avaldati samuti eile õhtul, toetas EList lahkumist 44 ja sinna jäämist 42 protsenti vastanutest. Üheksa protsenti vastanuist ei teadnud, kuidas nad hääletavad, ja neli protsenti ei kavatse referendumil osaleda.

Sotsiaaluuringutele keskendunud ettevõtte NatCen küsitlus, mis viidi läbi veebis ja telefonitsi 16. maist 12. juunini, andis tulemuseks 53 protsenti jäämise ja 47 protsenti lahkumise poolt.

Ajalehe Mail on Sunday tellimusel uuringufirma Survation läbi viidud telefoniküsitlusel selgus, et ELi jäämist toetab 45 ja lahkumist 42 protsenti britte. Sama ettevõtte varasema, 16. juunil avaldatud küsitluse tulemuste järgi oli aga ELi toetajate ja selle vastaste arv täpselt vastupidine.

Strathclyde'i ülikooli uuringuekspert John Curtice ütles, et pole selge, kas selline muutus võis tuleneda innukalt ELi jäämist toetanud parlamendisaadiku Jo Coxi tapmise järel Brexiti-kampaaniat tabanud kriitikatulvast.

Enne neljapäevast referendumit peaks avaldatama veel kuue arvamusküsitluse tulemused. YouGov avaldab referendumipäeval tehtava küsitluse tulemused õhtul kell 21 pärast hääletuse lõppemist.

Kihlveokontor Betfair annab ELi jäämisele panustajatele praegu 75protsendilise võiduvõimaluse, alles eelmisel nädalal oli see 59 protsenti.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.