Rootsi esimesel sundabielu-kohtuprotsessil on süüpingis kolm meest ({{commentsTotal}})

Autor: AFP/Scanpix

Lõuna-Rootsis süüdistatakse kolme meest selles, et nad sundisid 23-aastase naise abielluma, olles eelnevalt tema poiss-sõbra röövinud ja tema kallal vägivallatsenud.

Ohvri isa ja veel kaht meest süüdistatakse lisaks abiellu sundimisele veel mitmetes kuritegudes naise 21-aastase poiss-sõbra vastu. Süüdistuse järgi röövisid nad noormehe Lundis eelmise aasta novembris ning piinasid ja ahistasid teda seksuaalselt, vahendas The Local.

Samal ööl sundis isa tütre ähvarduste abil tahtevastaselt ühe afgaaniga naituma.

Prokurör Ulrika Engwalli sõnul jätkas naine ka pärast pealesunnitud abielu siiski suhet noormehega.

"See on minu teada Rootsi esimene sundabieluga seoses esitatud süüdistus," ütles prokurör Engwall uudisteagentuurile TT ning lisas, et usutavasti on kõik need kuriteod seotud auküsimusega.

Kaks kahtlusalust - naise isa ja tema hea sõber, on praegu vahi all, kolmas aga vabaduses. Isa esindav advokaat Johan Sjöström ütles, et tema klient eitab kõiki süüdistusi ja väidab, et tütar oli abieluga nõus.

Rootsi võttis 2014. aastal vastu uue seaduse, et sundabielude vastu võidelda. Hoolimata mitmetest kaebustest on see esimene juhtum, mis on süüdistuse esitamiseni jõudnud.

"Selle kuriteo olemus on selline, et sageli on tõendeid leida keeruline. Tihti saavad prokurörid toetuda ainult tüdruku versioonile. Pole tunnistajaid, kes soostuksid rääkima, ning arusaamad lahknevad ka selles osas, kas abielu on sõlmitud," selgitas prokurör Kristina Ehrenborg-Staffas.

Süüdimõistmisel võib abielluma sundimise eest karistada nelja-aastase vangistusega. Kui keegi aga ohvri välismaale sõitma kavaldab, et ta seal abielluma sundida, näeb seadus karistusena ette kuni kahe aasta pikkust vangistust.

Toimetaja: Karin KoppelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.