Rootsi esimesel sundabielu-kohtuprotsessil on süüpingis kolm meest ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: AFP/Scanpix

Lõuna-Rootsis süüdistatakse kolme meest selles, et nad sundisid 23-aastase naise abielluma, olles eelnevalt tema poiss-sõbra röövinud ja tema kallal vägivallatsenud.

Ohvri isa ja veel kaht meest süüdistatakse lisaks abiellu sundimisele veel mitmetes kuritegudes naise 21-aastase poiss-sõbra vastu. Süüdistuse järgi röövisid nad noormehe Lundis eelmise aasta novembris ning piinasid ja ahistasid teda seksuaalselt, vahendas The Local.

Samal ööl sundis isa tütre ähvarduste abil tahtevastaselt ühe afgaaniga naituma.

Prokurör Ulrika Engwalli sõnul jätkas naine ka pärast pealesunnitud abielu siiski suhet noormehega.

"See on minu teada Rootsi esimene sundabieluga seoses esitatud süüdistus," ütles prokurör Engwall uudisteagentuurile TT ning lisas, et usutavasti on kõik need kuriteod seotud auküsimusega.

Kaks kahtlusalust - naise isa ja tema hea sõber, on praegu vahi all, kolmas aga vabaduses. Isa esindav advokaat Johan Sjöström ütles, et tema klient eitab kõiki süüdistusi ja väidab, et tütar oli abieluga nõus.

Rootsi võttis 2014. aastal vastu uue seaduse, et sundabielude vastu võidelda. Hoolimata mitmetest kaebustest on see esimene juhtum, mis on süüdistuse esitamiseni jõudnud.

"Selle kuriteo olemus on selline, et sageli on tõendeid leida keeruline. Tihti saavad prokurörid toetuda ainult tüdruku versioonile. Pole tunnistajaid, kes soostuksid rääkima, ning arusaamad lahknevad ka selles osas, kas abielu on sõlmitud," selgitas prokurör Kristina Ehrenborg-Staffas.

Süüdimõistmisel võib abielluma sundimise eest karistada nelja-aastase vangistusega. Kui keegi aga ohvri välismaale sõitma kavaldab, et ta seal abielluma sundida, näeb seadus karistusena ette kuni kahe aasta pikkust vangistust.

Toimetaja: Karin KoppelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema