Alžeeria blokeeris ligipääsu sotsiaalvõrgustikele, et vältida pettusi eksamitel ({{commentsTotal}})

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Autor/allikas: KONRAD K./SIPA/Scanpix

Alžeeria blokeeris ajutiselt ligipääsu sotsiaalvõrgustikele, et vältida eksamipettusi pärast seda, kui lekkinud dokumentide tõttu peavad sajad tuhanded õpilased tegema keskkooli lõpueksamid uuesti.

Facebook ja Twitter on blokeeritud alates laupäeva õhtust ning ligipääs neile on keelatud kuni viimase eksamini, mis toimub neljapäeval, ütles allikas AFP-le.

Allikas selgitas, et otsuse eesmärk on kaitsta õpilasi langemast võltsküsimuste lõksu, mis on veebi postitatud.

Haridusministeerium teatas, et enam kui 500 000 õpilast 800 000-st, kes tegid juunis lõpueksamid, tegid pühapäeval korduseksami.

Ministeeriumi kinnitusel puudutasid enamik lekkeid teaduse teemasid ja matemaatikat.

"Võimud valisid lihtsama lahenduse," ütles infotehnoloogia ekspert Younes Grar.

Ta ütles, et pettuse ohtu oleks saanud vältida, kui võimud oleksid eksamiküsimused krüpteerinud ja printinud need eksamikeskustes välja, selle asemel, et transportida neid paberkandjal üle kogu riigi.

"Otsus blokeerida sotsiaalvõrgustikud, karistab miljoneid internetikasutajaid," lisas Grar.

Sel kuul vahistati kümneid inimesi, sealhulgas riiklike eksamikeskuste juhte ja õpetajaid, kahtlustatuna lõpueksamite lekitamises. See on aga tekitanud riigis palju pahameelt.

Haridusminister Nouria Benghebrit puhkes avalikult nutma, kui talle lekkest räägiti.

Politsei kinnitusel on inimesed, kes eksamimaterjali sotsiaalvõrgustikku lekitasid, tuvastatud.

Ka Egiptus teatas sel aastal ulatuslikust pettusest keskkooli eksamitel.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics