Donbassis langes kaks Ukraina sõdurit, tulistati Minski leppega keelatud raskerelvadest ({{commentsTotal}})

Ukraina sõdurid Luganski oblastis. Autor: AFP/Scanpix

Möödunud ööpäeval langes Donbassi konfliktitsoonis kaks Ukraina sõdurit, lisaks sai viis valitsusväelast haavata.

Terrorismivastase operatsiooni (ATO) staabi teatel tulistati nimetatud perioodil Ukraina relvajõudude positsioone kokku 41 korral, vahendas Unian.

Kiievi kinnitusel kasutasid Kremli-meelsed jõud tulistamiseks ka Minski rahuleppega keelatud raskerelvastust, näiteks 120 mm miinipildujaid ja raketisüsteeme.

Avdijivka juures ei piirdunud vastane aga tulistamisega, vaid 8-meheline diversioonirühm üritas miinipildujatule varjus valitsusvägede kontrollpunktile läheneda. Ukraina
relvajõudude kinnitusel õnnestus vaenlased siiski taganema sundida.

Donetski oblastis Butivka kaevanduse lähistel, kus on filmitud järgnev video, tulistas vastane muuhulgas 82 mm miinipildujatest.

Olukord Ukraina kaguosas 21. juuni seisuga. Suuremas formaadis kaarti saab vaadata SIIN.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.