Leedu piirivalvurid korraldavad Vene piiri lähistel õppuse ({{commentsTotal}})

Leedu piirivalvur, arhiivifoto. Autor: Reuters/Scanpix

Leedu piirivalvurid korraldavad kolmapäeval Vene piiri lähistel Kybartai raudteejaamas õppuse, mis hõlmab Leedu ohvitseride korralduste täitmisest keelduvate isikute transiitrongilt maha võtmist.

Piirivalvurite kõrval osalevad õppusel avaliku julgeoleku teenistuse töötajad ja politseinikud, tuletõrjujad ja päästeametnikud, samuti Leedu sõjaväe liikumiskontrollikeskuse töötajad ning turvafirma Gelsauga töötajad.

Gelsauga pakub Leedu välisministeeriumi konsulaarosakonnale ja raudteefirmadele turvateenuseid.

Õppuse eesmärk on täiustada jälitus- ja kinnipidamistaktikaid, arendada turvateenistuste operatiivjuhtimise oskusi Kaliningradi lihtsustatud transiidirežiimi rikkumise ärahoidmisel, rikkujate otsimisel ja kinnipidamisel. Samuti harjutatakse riigiasutuste vahelist koordinatsiooni.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.