Taavi Rõivas: Suurbritannia jäämine EL-i liikmeks on ka Eesti huvides ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Peaminister Taavi Rõivas märkis homme Suurbritannias toimuva EL-i liikmeks jäämise referendumi kohta, et on ka Eesti huvides, et Suurbritannia jääks EL-i liikmeks.

Rõivas rääkis usutluses Postimehele, et nii Eesti Suurbritannia kui ka kogu Euroopa vaatevinklist oleks positiivne, kui nad jääks EL-i liikmeks.

"Suurbritannia on Eesti jaoks oluline liitlane, väga paljudes küsimustes on meil sarnased seisukohad. Ja see on väga hea tunne, kui laua taga on üks suurriik, kes orgaaniliselt mõtleb Eestiga samamoodi: julgeolekupoliitikas, paljudes majandusküsimustes," märkis Rõivas ja lisas, et seetõttu on ka Eesti huvi, et Suurbritannia oleks EL-i liige ka tulevikus.

Rõivase hinnangul sõltub homse referendumi tulemus paljuski sellest kui palju inimesi oma arvamust avaldama läheb.

"Spekuleeritakse, et kui tuleb rohkem inimesi valima, siis on ka tõenäosus euroliidus jätkamiseks suurem," ütles Rõivas.

Toimetaja: Marek KuulFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.