Leht: Randpere lendas kuluhüvitiste eest Taisse ({{commentsTotal}})

Valdo Randpere
Valdo Randpere Autor/allikas: Hanna Samoson/ERR

Reformierakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Valdo Randpere käis läinud talvel tööajast kaks ja pool nädalat Tais oma lõunamaakodus vormistades selle lähetuseks ning küsis poole lennupiletite rahast kuluhüvitisena tagasi.

Postimees kirjutab, et Valdo Randpere sõitis talvel vabariigi aastapäeva paiku kaheks ja pooleks nädalaks Taisse oma lõunamaakoju ning väidetavalt kohtus ta teel olles Eesti aukonsuliga Tais ning paari kohaliku senaatoriga ning lasi poole lennupiletihinnast ehk tuhandeeurosest edasi-tagasi piletist 500 eurot maksta kinni riigikogu kuluhüvitistest.

"Riigikogus on seline praktika, et kui riigikogu liige läheb ametlikule välislähetusele, aga jääb isiklikes asjades kauemaks, kui on vaja ametlikeks kohtumisteks, saab ta kuluhüvitistest katta poole lähetuse maksumusest. Antud juhul kasutasin kuluhüvitisi poole lennupileti hinna ulatuses, kõik ülejäänud kulud katsin ise," kinnitas Randpere.

Randpere on riigikogu Eesti-Kagu-Aasia parlamendirühma esimees, riigikogu eelmise koosseisu ajal oli olemas eraldi Eesti-Tai parlamendirühm, mida Randpere samuti vedas. Randpere oli ka üks Taiga viisavabaduse kehtestamise eest seisja – viisavabaduseni jõuti 2014. aastal.

Samal aastal, kui Randpere esimest korda riigikokku valiti, alustas ta kinnisvaraarendust Tai kuurordis, skandinaavlaste kogukonnas Ban Huay Yangi küla lõunaosas.

Leht kirjutab, et Randpere on Tai kuningriigis tegutseva Mango Beach A1 Co. Ltd juhatuse liige, arendab kinnisvara Bangkokist 300 kilomeetri kaugusel lõunas Prachaupi provintsis asuvas Ban Huay Yangi külas, kus kinnisvarakompleksi kuulub kaheksa maja ehk kokku 5000 ruutmeetrit.

Toimetaja: Marek KuulPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics