Leht: Randpere lendas kuluhüvitiste eest Taisse ({{commentsTotal}})

Valdo Randpere Autor: Hanna Samoson/ERR

Reformierakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Valdo Randpere käis läinud talvel tööajast kaks ja pool nädalat Tais oma lõunamaakodus vormistades selle lähetuseks ning küsis poole lennupiletite rahast kuluhüvitisena tagasi.

Postimees kirjutab, et Valdo Randpere sõitis talvel vabariigi aastapäeva paiku kaheks ja pooleks nädalaks Taisse oma lõunamaakoju ning väidetavalt kohtus ta teel olles Eesti aukonsuliga Tais ning paari kohaliku senaatoriga ning lasi poole lennupiletihinnast ehk tuhandeeurosest edasi-tagasi piletist 500 eurot maksta kinni riigikogu kuluhüvitistest.

"Riigikogus on seline praktika, et kui riigikogu liige läheb ametlikule välislähetusele, aga jääb isiklikes asjades kauemaks, kui on vaja ametlikeks kohtumisteks, saab ta kuluhüvitistest katta poole lähetuse maksumusest. Antud juhul kasutasin kuluhüvitisi poole lennupileti hinna ulatuses, kõik ülejäänud kulud katsin ise," kinnitas Randpere.

Randpere on riigikogu Eesti-Kagu-Aasia parlamendirühma esimees, riigikogu eelmise koosseisu ajal oli olemas eraldi Eesti-Tai parlamendirühm, mida Randpere samuti vedas. Randpere oli ka üks Taiga viisavabaduse kehtestamise eest seisja – viisavabaduseni jõuti 2014. aastal.

Samal aastal, kui Randpere esimest korda riigikokku valiti, alustas ta kinnisvaraarendust Tai kuurordis, skandinaavlaste kogukonnas Ban Huay Yangi küla lõunaosas.

Leht kirjutab, et Randpere on Tai kuningriigis tegutseva Mango Beach A1 Co. Ltd juhatuse liige, arendab kinnisvara Bangkokist 300 kilomeetri kaugusel lõunas Prachaupi provintsis asuvas Ban Huay Yangi külas, kus kinnisvarakompleksi kuulub kaheksa maja ehk kokku 5000 ruutmeetrit.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.