Vene fännide liider saadeti uuesti Prantsusmaalt välja ({{commentsTotal}})

Šprõgin 18. juunil pärast teist kinnipidamist.
Šprõgin 18. juunil pärast teist kinnipidamist. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Prantsuse võimud saatsid täna öösel uuesti riigist välja Venemaa jalgpallifännide liidri Aleksandr Šprõgini. Tegemist oli nädala jooksul juba teise korraga, kui Kremliga lähedalt seotud mees vutihuligaanide tegevusega seoses Prantsusmaalt välja saadetakse.

Esimest korda saadeti Šprõgin välja laupäeval, sest teda süüdistati seotuses massirahutuste ja vägivallaga 10. ja 11. juunil Marseille's. Koos temaga saadeti Prantsusmaalt välja veel paarkümmend Venemaalt pärit fänni. Kolme Vene fänni aga teistega koos välja ei saadetud, vaid neile määras kohus Marseille' vägivalla eest kaheaastased vanglakaristused.

Kohe pärast väljasaatmist ähvardas Šprõgin tagasi tulla ning esmaspäeval oligi ta kohal Toulouse'i staadionil, kus mängisid parajasti Wales ja Venemaa. Mees end ei varjanud, pigem üritas ta demonstreerida, et on keelust hoolimata kohal. Peagi peeti ta politseinike poolt ka kinni.

"Aleksandr Šprõgin saadeti Prantsusmaalt välja. Moskvasse suunduv lennuk tõusis Pariisi Charles de Gaulle'i lennuväljalt õhku natuke aega pärast keskööd," selgitas Reutersile siseministeeriumi pressiesindaja Pierre-Henry Brandet.

Šprõginil on värvikas taust

Šprõgin juhib organisatsiooni Ülevenemaaline Poolehoidjate Ühendus (Всероссийское объединение болельщиков ehk ВОБ), mida toetatakse jõuliselt ka Kremlist. Samas on teada, et mehel on (olnud) vägagi paremäärmuslikud vaated ning sotsiaalmeedias levival fotol on näha isegi seda, kuidas ta parema käega natsidele omast nn Rooma tervitust teeb.

Meedias on juhitud tähelepanu asjaolule, et kui Briti vutihuligaanide halva käitumise näol on olnud tegu kaootiliste tänavarahutustega, siis Venemaa huligaanide puhul - eriti mis puudutab Marseille' staadioni tribüünidel toimunud rünnakut - on märgata, et vägivald on põhjalikult organiseeritud ning selle täideviijateks on olnud just massikakluseks põhjaliku ettevalmistuse saanud isikud.

Märkimisväärne on ka asjaolu, et kui London on vägivalla igati hukka mõistnud, siis riigiduuma asespiiker ja Venemaa jalgpalliliidu (RFS) täitevkomitee liige Igor Lebedev kiitis Vene fänne eduka kaklemise eest. "Ma ei näe fännide kakluses midagi hirmsat. Vastupidi, meie poisid on tublid. Jätkake samas vaimus!" kirjutas Lebedev Twitteris.

Paljud väljaanded, eriti Briti lehed ning Vene opositsiooni allikad, kahtlustavad, et Vene jalgpallihuligaanide tegevusel on Kremli luba ning et mõnevõrra sarnaneb see toetusega, mida on pälvinud näiteks kurikuulsa Ööhuntide motoklubi liikmed.

Venemaa opositsiooni esindajad on samuti rääkinud, et jalgpallihuligaanide näol olevat tegu sama vägivaldse seltskonnaga, keda näiteks kodumaal kasutatakse opositsionääride ahistamiseks.

Toimetaja: Laur ViirandJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema