Vene fännide liider saadeti uuesti Prantsusmaalt välja ({{commentsTotal}})

Šprõgin 18. juunil pärast teist kinnipidamist. Autor: Reuters/Scanpix

Prantsuse võimud saatsid täna öösel uuesti riigist välja Venemaa jalgpallifännide liidri Aleksandr Šprõgini. Tegemist oli nädala jooksul juba teise korraga, kui Kremliga lähedalt seotud mees vutihuligaanide tegevusega seoses Prantsusmaalt välja saadetakse.

Esimest korda saadeti Šprõgin välja laupäeval, sest teda süüdistati seotuses massirahutuste ja vägivallaga 10. ja 11. juunil Marseille's. Koos temaga saadeti Prantsusmaalt välja veel paarkümmend Venemaalt pärit fänni. Kolme Vene fänni aga teistega koos välja ei saadetud, vaid neile määras kohus Marseille' vägivalla eest kaheaastased vanglakaristused.

Kohe pärast väljasaatmist ähvardas Šprõgin tagasi tulla ning esmaspäeval oligi ta kohal Toulouse'i staadionil, kus mängisid parajasti Wales ja Venemaa. Mees end ei varjanud, pigem üritas ta demonstreerida, et on keelust hoolimata kohal. Peagi peeti ta politseinike poolt ka kinni.

"Aleksandr Šprõgin saadeti Prantsusmaalt välja. Moskvasse suunduv lennuk tõusis Pariisi Charles de Gaulle'i lennuväljalt õhku natuke aega pärast keskööd," selgitas Reutersile siseministeeriumi pressiesindaja Pierre-Henry Brandet.

Šprõginil on värvikas taust

Šprõgin juhib organisatsiooni Ülevenemaaline Poolehoidjate Ühendus (Всероссийское объединение болельщиков ehk ВОБ), mida toetatakse jõuliselt ka Kremlist. Samas on teada, et mehel on (olnud) vägagi paremäärmuslikud vaated ning sotsiaalmeedias levival fotol on näha isegi seda, kuidas ta parema käega natsidele omast nn Rooma tervitust teeb.

Meedias on juhitud tähelepanu asjaolule, et kui Briti vutihuligaanide halva käitumise näol on olnud tegu kaootiliste tänavarahutustega, siis Venemaa huligaanide puhul - eriti mis puudutab Marseille' staadioni tribüünidel toimunud rünnakut - on märgata, et vägivald on põhjalikult organiseeritud ning selle täideviijateks on olnud just massikakluseks põhjaliku ettevalmistuse saanud isikud.

Märkimisväärne on ka asjaolu, et kui London on vägivalla igati hukka mõistnud, siis riigiduuma asespiiker ja Venemaa jalgpalliliidu (RFS) täitevkomitee liige Igor Lebedev kiitis Vene fänne eduka kaklemise eest. "Ma ei näe fännide kakluses midagi hirmsat. Vastupidi, meie poisid on tublid. Jätkake samas vaimus!" kirjutas Lebedev Twitteris.

Paljud väljaanded, eriti Briti lehed ning Vene opositsiooni allikad, kahtlustavad, et Vene jalgpallihuligaanide tegevusel on Kremli luba ning et mõnevõrra sarnaneb see toetusega, mida on pälvinud näiteks kurikuulsa Ööhuntide motoklubi liikmed.

Venemaa opositsiooni esindajad on samuti rääkinud, et jalgpallihuligaanide näol olevat tegu sama vägivaldse seltskonnaga, keda näiteks kodumaal kasutatakse opositsionääride ahistamiseks.

Toimetaja: Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised