Indias hukkus ööpäevaga pikselöögi tagajärjel 74 inimest ({{commentsTotal}})

Pikne Indias, arhiivifoto. Autor: AFP/Scanpix
{{1466580775000 | amCalendar}}

Indias on viimase ööpäeva jooksul pikselöögi tagajärjel surma saanud 74 inimest, ohvriteks on peamiselt põllutöölised, teatasid katastroofiohjeametnikud kolmapäeval.

Indias kestab mussoonvihmade hooaeg, mis on sel kuul räsinud riigi lõunaosa.

Ööl vastu kolmapäeva sai Bihari osariigis tormi ajal välgulöögi tagajärjel surma vähemalt 57 ja viga veel 24 inimest.

Naaberosariigis Jharkhandis sai välgulöögist surma 10 ja põhja pool Uttar Pradeshis kuus.

Bihari päästeametnike sõnul sai osariigis surma ka hulk kariloomi.

India vihmaperiood kestab juunist septembrini ja sagedased on ka äikesed. Pikne tapab aastas tuhandeid inimesi, kuid viimaste päevade ohvrite arv on siiski erakordselt kõrge.

2014. aastal hukkus ametlikel andmeil välgulöögi tagajärjel 2500 inimest. Alates 2005. aastast igal aastal olnud välguohvreid vähemalt 2000.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.